Bawaria: pijany Polak przejechał ciężarówką po nogach... innego pijanego Polaka

Moto
Bawaria: pijany Polak przejechał ciężarówką po nogach... innego pijanego Polaka
Zdj. ilustracyjne/en.wikipedia.org/Christian Allinger/CC BY 2.0

47-letni Polak próbował przestawić tira na jednym z parkingów w okolicach bawarskiego Friedberga. Podczas manewru przejechał po nogach swojego 58-letniego rodaka. Obaj byli pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło 28 lipca po godz. 21 na parkingu Kirchholz Süd koło Augsburga przy autostradzie A8 łączącej Luksemburg z Austrią.

 

Na miejsce przyjechała niemiecka policja. Funkcjonariusze zobaczyli leżącego przed tirem 58-latka z poważnymi obrażeniami nóg, a zgromadzeni wokół niego inni kierowcy starali się zatamować krwawienie. Polak był przytomny, ale nie potrafił wytłumaczyć, co się stało. 

 

Kierowca miał 1,2 promila

 

Ślady krwi doprowadziły policjantów do znajdującego się w pobliżu innego tira, którym kierował 47-letni Polak. Świadek zdarzenia powiedział bawarskim funkcjonariuszom, że do zdarzenia doszło, gdy 47-latek próbował zaparkować swoją ciężarówkę i nie zauważył 58-latka, który siedział na parkingu na krześle, schowany pomiędzy dwoma innymi samochodami. 

 

58-latek w stanie szoku i pod wyraźnym wpływem alkoholu został przewieziony do oddziału ratunkowego szpitalu w Augsburgu. 

 

47-letni Polak miał 1,2 promila w wydychanym powietrzu - policja zleciła dodatkowe badania krwi. Zabrano mu prawo jazdy, musiał też wpłacić depozyt na rzecz augsburskiej prokuratury - jest to konieczne w przypadku podejrzanych, którzy nie są zameldowani w Niemczech.

 

 

Augsburger Allgemeine

jm/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie