Napis "PZPR+" na biurze warszawskiego PiS. "Policja zna już wizerunek sprawców"

Polska

- To już kolejny atak wandali na Biuro Zarządu Okręgowego PiS w Warszawie - poinformował w niedzielę sekretarz Zarządu Okręgowego PiS w Warszawie Michał Prószyński, odnosząc się do dewastacji budynku, w którym m.in znajdują się biura poselskie Jarosława Krajewskiego i ministra Mariusza Kamińskiego.

Tym razem na elewacji budynku przy ul. Koszykowej pojawił się na napis "PZPR+". W zeszłym tygodniu po protestach KOD, Obywateli RP i partii na tym samym budynku pojawił się napis "Se możecie wy…ać".

 

Jak poinformował na Twitterze rzecznik prasowy warszawskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości Michał Szpądrowski, wizerunek sprawców jest znany: "Szczęśliwie tym razem sprawczyni, młoda kobieta w dresikach oraz jej starszy pomagier nie założyli na głowę pończochy i Policja zna już wizerunek sprawców".

 

 

- To już kolejny, w przeciągu tygodnia, atak na biuro warszawskiego PiS oraz biura poselskie Jarosława Krajewskiego i ministra Mariusza Kamińskiego - komentuje zajście sekretarz Zarządu Okręgowego PiS w Warszawie Michał Prószyński. Jego zdaniem to efekt radykalnej retoryki stosowanej przez opozycję.

 

Gest solidarności

 

W niedzielę dziennikarze Piotr Pytlakowski i Wojciech Fusek z trzema innymi osobami umieścili kartki z napisem "PZPR" na biurze poselskim Krzysztofa Czabańskiego w Osięcinach w województwie kujawsko-pomorskim i sami zawiadomili o tym policję.

 

Jak tłumaczą, zrobili to w geście solidarności z Elżbietą Podleśną, która usłyszała zarzut propagowania ustroju totalitarnego po tym, jak na innych biurach Czabańskiego napisała sprayem "PZPR".


- Wydaje się to tak absurdalne, że uznaliśmy, że należy sprawdzić, że rzeczywiście każdy, kto przypomni rządzącym przeszłość w PZPR, usłyszy zarzut prokuratorski - wyjaśnił w rozmowie z portalem wirtualnemdia.pl Pytlakowski.

 

Krzysztof Czabański w latach 1967–1980 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był też członkiem Związku Młodzieży Socjalistycznej. W 1980 wstąpił do NSZZ "Solidarność" i publikował w prasie podziemnej. 

 

PAP

dk/prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie