Ławrow: nie ma warunków do spotkania przywódców Rosji, Francji, Niemiec i Ukrainy

Świat
Ławrow: nie ma warunków do spotkania przywódców Rosji, Francji, Niemiec i Ukrainy
US Depertament of State

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow ocenił w poniedziałek, że obecnie nie ma warunków do spotkania przywódców "czwórki normandzkiej", czyli czterech państw (Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy) prowadzących negocjacje na temat uregulowania konfliktu na wschodzie Ukrainy.

Ławrow powiedział, że poprzednie ustalenia przywódców "czwórki normandzkiej" nie zostały zrealizowane. Jak wyjaśnił, chodzi o zapowiedź rozgraniczenia walczących na wschodzie Ukrainy stron w trzech miejscowościach. Dopóki te ustalenia nie będą dotrzymane, "przeprowadzanie kolejnego szczytu nie jest zbyt dobre dla reputacji formatu normandzkiego" - powiedział minister.

 

Ławrow wypowiadał się na ten temat w wystąpieniu na forum młodzieżowym w obwodzie włodzimierskim.

 

Minister dodał, że idea zorganizowania szczytu "czwórki normandzkiej" wyrażana była podczas jego zeszłotygodniowych wizyt we Francji i Niemczech.

 

Ostatnie spotkanie przywódców czterech krajów w sprawie konfliktu w Donbasie odbyło się w Berlinie w październiku 2016 roku. W ramach formatu normandzkiego odbywają się też spotkania szefów MSZ - do ostatniego doszło w czerwcu.

 

PAP

jm/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie