"Jezioro" na Trasie Świętokrzyskiej. Awarii uległa przepompownia w Warszawie

Moto

Trasa Świętokrzyska na odcinku od ul. Objazdowej do Zabranieckiej przypominała w poniedziałek jezioro. Woda nie została odprowadzona z jezdni z powodu awarii w pobliskiej przepompowni.

W poniedziałek na odcinku Trasy Świętokrzyskiej od ul. Objazdowej do ul. Zabranieckiej powstało nieprzejezdne zalewisko spowodowane nocnymi intensywnymi opadami deszczu. Jak podkreśliła Gałecka, służby Zarządu Dróg Miejskich pojawiły się na miejscu niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia o nieprzejezdnej trasie, czyli ok. godz. 5.30.

 

- Okazało się, że zalewisko powstało w wyniku awarii zasilania przepompowni, które znajdują się pod Trasą Świętokrzyską - podała Gałecka. Jak dodała, przez brak prądu dwie przepompownie nie były w stanie pobierać i odprowadzać wody podczas opadów.

 

- Wezwane na miejsce pogotowie energetyczne zadziałało szybko - przywrócone zasilanie prądu pozwoliło wznowić pracę urządzeń odpowiedzialnych za odbiór wody" - zaznaczyła Gałecka. Jak dodała, teraz trwają prace nad usunięciem zalewiska, które wspomaga straż pożarna.

 

Gałecka podkreśliła też, że o sprawie poinformowany został także Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Ta jednostka miejska była odpowiedzialna za budowę tej trasy. Wciąż jest ona objęta gwarancją.

 

Po godz. 13 wznowiony został ruch w kierunku Kijowskiej. W stronę przeciwną ma zostać przywrócony do godz. 15.

 

PAP, polsatnews.pl

jm/mta/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie