Monachium: odwołano 200 lotów, bo kobieta weszła do strefy bezpieczeństwa bez kontroli

Świat
Monachium: odwołano 200 lotów, bo kobieta weszła do strefy bezpieczeństwa bez kontroli
PAP/EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS

W porcie lotniczym Monachium odwołano w sobotę około 200 lotów, a 60 innych opóźniło się o co najmniej pół godziny w rezultacie wtargnięcia do strefy bezpieczeństwa pasażerki, która nie poddała się wymaganej kontroli - poinformował zarząd portu.

Policję powiadomiono o tym incydencie o godzinie 6:45 rano. Kobieta przeszła przez skaner, ale zakwestionowano jej bagaż podręczny. Później wróciła do kontroli już bez bagażu i bez ponownego sprawdzenia przedostała się do strefy bezpieczeństwa. Do tej pory nie ustalono, w jaki sposób mogło się to stać.

 

Mimo regulaminowego nakazu personel kontrolny nie podniósł początkowo alarmu. Zawiadomiona o incydencie przez lokalną administrację lotniczą policja zarządziła opróżnienie terminalu nr 2 i jego terminalu satelitarnego. Wznowiły one funkcjonowanie dopiero po siedmiu godzinach.

 

Sprawczynię chaosu odnaleziono dzięki jej wizerunkowi zarejestrowanemu przez kamerę. Tożsamości około 40-letniej kobiety nie ujawniono, za swój czyn odpowiadać będzie z wolnej stopy.

 

Incydent zbiegł się w czasie z początkiem letnich wakacji szkolnych w Bawarii.

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie