ABW zatrzymało podejrzanego o uszczuplanie VAT-u przy obrocie paliwem

Polska
ABW zatrzymało podejrzanego o uszczuplanie VAT-u przy obrocie paliwem
Polsat News

ABW zatrzymało w Warszawie Pawła K. podejrzanego o udział w grupie przestępczej zajmującej się uszczuplaniem VAT-u przy wprowadzaniu do obrotu na terenie Polski paliwa pochodzącego z nieujawnionych źródeł. Straty Skarbu Państwa szacuje się na ponad 93 mln złotych.

Jak przekazał rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn do zatrzymania doszło 25 lipca, a straty Skarbu Państwa powstałe w wyniku działania całej grupy szacuje się na ponad 93 mln złotych.

 

- Paweł K. był nieformalnym nadzorcą jednej z firm pełniącej rolę tzw. słupa, zajmującej się fikcyjnym obrotem towarem. Podejrzanemu zarzuca się udział w grupie przestępczej, pranie brudnych pieniędzy, uszczuplanie podatku VAT oraz poświadczenie nieprawdy w dokumentach - poinformował Żaryn.

 

Przyznał się do zarzucanych mu czynów

 

Jak zaznaczył, podejrzany przyznał się do zarzucanych czynów i złożył obszerne wyjaśnienia, które są zgodne z dotychczas zgromadzonym materiałem dowodowym. Prokurator - przekazał Żaryn - zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz poręczenia majątkowego.

 

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych podkreślił, że Paweł K. jest 17 osobą podejrzaną w tej sprawie. - W lutym ABW zatrzymała Wojciecha S., formalnego prezesa spółki, nad którą faktyczne kierownictwo sprawował Paweł K. Straty Skarbu Państwa powstałe w wyniku działania grupy przestępczej szacuje się w chwili obecnej na kwotę co najmniej 93,5 mln zł - przekazał Żaryn.

 

Dodał, że podczas przeszukania w miejscu zamieszkania podejrzanego, zabezpieczono dokumenty związane z podmiotami występującymi w sprawie, a także środki odurzające. Sprawa ma charakter rozwojowy, a nadzór nad nią sprawuje Prokuratura Regionalna w Łodzi.

 

PAP

 

 

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie