Odnaleziono ciała dwóch chłopców, którzy utonęli w jeziorze w Wąsoszu

Polska
Odnaleziono ciała dwóch chłopców, którzy utonęli w jeziorze w Wąsoszu
KPP Nakło

Strażacy w czwartek odnaleźli i wydobyli ciała dwóch chłopców w wieku 15 i 16 lat, którzy w poniedziałek zaginęli na jeziorze w Wąsoszu k. Nakła n. Notecią (Kujawsko-Pomorskie) - poinformowała policja z Nakła nad Notecią.

- Ciała obu chłopców odnaleziono po akcji poszukiwawczej trwającej prawie trzy doby z przerwami nocnymi. Zlokalizowano ciała przy pomocy sonaru, a następnie płetwonurkowie wydobyli je na brzeg. Decyzją prokuratora zwłoki zostały zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji zwłok, które wykażą przyczyny zgonu nastolatków - powiedziała oficer prasowy Komendy Powiatowej w Nakle n. Notecią mł. asp. Justyna.

 

Dwaj nastolatkowie wraz z 17-letnim kolegą w poniedziałek około godziny 16 wypożyczyli rower wodny. W wypożyczalni nastolatkowie dostali też kamizelki ratunkowe. Po wypłynięciu na jezioro najmłodszy z chłopców wszedł do wody. Wówczas miał dostać drgawek i zniknąć pod wodą.

 

Nastolatków próbował ratować kolega

 

Na ratunek koledze do wody wskoczył 17-latek, ale po kilku minutach nurkowania stracił siły i wynurzył się na powierzchnię. Zobaczył, że na rowerze nie ma także 16-latka.

 

17-latek dopłynął do brzegu przy pomocy innej osoby również pływającej na rowerze wodnym. W poniedziałek około godziny 16.30 strażacy i policjanci rozpoczęli poszukiwania zaginionych.

 

W czwartek w poszukiwaniach uczestniczyło najwięcej strażaków - z Bydgoszczy, Poznania, Szubina Torunia i Włocławka. W akcji brali też udział policjanci z Szubina.

 

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie