Celiński nie będzie kandydatem SLD na prezydenta Warszawy. To reakcja na jego wpisy

Polska
Celiński nie będzie kandydatem SLD na prezydenta Warszawy. To reakcja na jego wpisy
Polsat News

Zarząd warszawskiego SLD cofnął w czwartek Andrzejowi Celińskiemu rekomendację do startu w wyborach prezydenckich w stolicy - poinformowała rzeczniczka Sojuszu Anna Maria Żukowska. Decyzja stołecznych władz Sojuszu ma związek z wpisami Celińskiego w internecie. Według nieoficjalnych informacji nowym kandydatem SLD na prezydenta Warszawy będzie b. poseł i rzecznik Ruchu Palikota Andrzej Rozenek.

Żukowska dodała, że w piątek odbędzie się konferencja prasowa, na której władze stołecznego Sojuszu poinformują o swoich dalszych krokach dotyczących jesiennych wyborów prezydenta Warszawy.

 

Według nieoficjalnych informacji nowym kandydatem SLD na prezydenta Warszawy będzie b. poseł i rzecznik Ruchu Palikota Andrzej Rozenek.

   

Andrzej Rozenek należy obecnie do SLD. Raz już, w 2014 roku, kandydował na włodarza stolicy (utworzył własny komitet wyborczy). Otrzymał 2,28 proc. głosów w pierwszej turze wyborów.

 

"Janie Śpiewaku z ciebie po prostu ch..."

 

Oficjalnie kandydatura Rozenka ma zostać zaprezentowana na piątkowej konferencji prasowej w Warszawie.

 

Andrzej Celiński w środę, w wulgarny sposób zwrócił się na Facebooku do lidera stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa i kandydata na prezydenta stolicy Jana Śpiewaka. Jego wpis był reakcją na wcześniejszy post Śpiewaka w sieci, w którym sugerował on, że Celiński ma związki z gen. Marianem Robełkiem, zamieszanym - według szefa WMW - w tzw. aferę reprywatyzacyjną. "Janie Śpiewaku z ciebie po prostu ch... (pisownia - red.). Do sądu proszę. Nie o słowo. O treść Twojego wpisu" - to fragment postu, który Celiński zamieścił na Facebooku.

 

 

Lider WMW uznał, że kandydat SLD przekroczył granice dobrego smaku. "Kampania Celińskiego skończyła się zanim zaczęła" - ocenił Śpiewak.

 

 

Do tej pory chęć ubiegania się o prezydenturę Warszawy ogłosili m.in. wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki (Zjednoczona Prawica), poseł PO Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska PO i Nowoczesnej), Jan Śpiewak, rzecznik PSL Jakub Stefaniak, b. wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz, Justyna Glusman (Koalicja Ruchów Miejskich skupiona wokół b. stowarzyszenia Jana Śpiewaka Miasto Jest Nasze), a także lider Ruchu Sprawiedliwości Społecznej Piotr Ikonowicz.

 

PAP

bas/dk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze