Wulgarny napis przed kościołem redemptorystów w Elblągu

Polska
Wulgarny napis przed kościołem redemptorystów w Elblągu
info.elblag.pl

"(...) pedofile między sobą. Wara od naszych dzieci" - taki napis, a także hasło: "Świecka Polska", wymalowano na chodniku przy ul. Jaśminowej, obok wejścia na teren kościoła Matki Bożej Królowej Polski. To kolejny akt wandalizmu w Elblągu w ostatnich dniach. W nocy z niedzieli na poniedziałek wulgaryzm wymalowano na elewacji budynku w pobliżu miejscowej siedziby PiS.

- Sprawą zajmie się straż miejska w Elblągu - poinformował portal info.elblag.pl Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miasta.

 

Proboszcz parafii Matki Boskiej Królowej Polski, przy której pojawił się wulgarny napis, nie komentuje zajścia. Mówi jedynie, że parafia podejmie stosowne kroki, jeżeli tego typu incydenty będą się ponawiały.

 

 

Napisy także na biurach posłów

 

W Elblągu prawdopodobnie w nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy namalowali czerwoną farbą na ścianie budynku, w pobliżu wejścia do biura posłów PiS Jerzego Wilka i Adama Ołdakowskiego napis: "Czas na sąd ostateczny" oraz wulgarne słowo. 

 

W ostatnich dniach napisy "Czas na sąd ostateczny" i "PZPR" wymalowano  na oknach biur parlamentarzystów PiS w Warszawie, Golubiu-Dobrzyniu i Wąbrzeźnie (woj. kujawsko-pomorskie.

 

Jak poinformowała policja, w sprawie incydentu w Wąbrzeźnie zatrzymano 50-letnią mieszkankę woj. mazowieckiego, której przedstawiono zarzut propagowania ustroju totalitarnego.

 

polsatnews.pl

paw/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze