Prokuratura wszczęła śledztwo w związku ze śmiercią perkusisty Grzegorza Grzyba

Polska
Prokuratura wszczęła śledztwo w związku ze śmiercią perkusisty Grzegorza Grzyba
Komenda Stołeczna Policja

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ po otrzymaniu wszystkich dokumentów we wtorek wszczęła śledztwo w związku z wypadkiem, w którym zginął muzyk Grzegorz Grzyb. W najbliższych dniach ma odbyć się sekcja zwłok, co pozwoli na szczegółowe ustalenie obrażeń, które odniósł 47-latek, a także na ustalenie przyczyny jego śmierci. Przesłuchiwani będą świadkowie.

 

Perkusista zmarł w poniedziałek, po tym jak jadąc na rowerze został potracony przez samochód. - Z pewnością będzie także potrzeba uzyskania opinii biegłego z zakresu ruchu drogowego, bez niej nie odtworzymy dokładnie przebiegu tego zdarzenia - powiedział prok. Artur Oniszczuk szef północnopraskiej prokuratury.

 

Zderzył się z bmw

 

Dodał, że śledztwo prowadzone jest "w sprawie" i nikomu, na ten moment, nie zostały przedstawione zarzuty.

 

W poniedziałek o wypadku informowała policja. - Zgłoszenie o wypadku dostaliśmy ok. godziny 9.20. Dotyczyło zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym marki bmw na ul. Modlińskiej, w kierunku Legionowa. Rowerzysta został zabrany do szpitala jeszcze przed przyjazdem funkcjonariuszy. Otrzymaliśmy informację, że mężczyzna zmarł w szpitalu. Kierowca samochodu osobowego był trzeźwy - relacjonowała Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji.

 

Wtedy nie było jeszcze wiadomo, że ofiarą wypadku był Grzegorz Grzyb. Informację tę podało m.in. Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów.

 

Grzyb urodził się w Stargardzie. Od lat był zapalonym rowerzystą, a kolarstwo było jego największą, po muzyce, życiową pasją.

 

Artyści wspominają zmarłego muzyka


Perkusistę żegnali także znani muzycy, z którymi przez lata współpracował. "Grał fenomenalnie (...). Miał cudny rower i kosmiczny strój. Jeździł świetnie, pięknie wyglądał" - napisał w poniedziałek na swoim profilu na portalu społecznościowym Zbigniew Hołdys.

 

Grzyba wspomniał także Muniek Staszczyk. "Grzyb, wieloletni perkusista Szwagierkolaska i mój serdeczny kolega. (..) Grzesiu nigdy nie zapomnę Twojego poczucia humoru i wspaniałego swingu w bębnieniu. Wielka strata, żegnaj i spoczywaj w pokoju - Twój Ziom Muniek" - napisał muzyk.

 

Tragicznie zmarły perkusista znany także ze współpracy z Tymonem Tymańskim, Leszkiem Możdżerem, Sławomirem Kulpowiczem, Maciejem Sikałą, Wojtkiem Staroniewiczem, Zbigniewem Namysłowskim czy Tomaszem Szukalskim. Z Krzysztofem Misiakiem i Filipem Sojką od 2009 roku tworzył trio 3 Jazz Soliders. Grał także z krakowską grupą Laboratorium.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie