Zlikwidowano dwa nielegalne salony gier w Opolskiem. Urządzenia były przymocowane do podłóg i ścian

Polska
Zlikwidowano dwa nielegalne salony gier w Opolskiem. Urządzenia były przymocowane do podłóg i ścian
opolskie.kas.gov.pl

Funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu zlikwidowali dwa nielegalne salony gier. Jak informuje w komunikacie Izba Administracji Skarbowej w Opolu, tylko w tym roku pracownicy oddziału zarekwirowali 224 automaty do gier.

Akcję w Brzegu przeprowadzono przy wsparciu miejscowej policji. W dwóch lokalach znaleziono dziewięć automatów do gier. Obydwa salony były bezobsługowe. Ponieważ urządzenia przymocowano do ścian i podłóg metalowymi sztabami konieczne okazało się wezwanie strażaków, którzy przy pomocy specjalistycznych narzędzi odcięli automaty od podstaw.

 

Sprawę przekazano do Działu Dochodzeniowo-Śledczego Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu. Jeżeli postępowanie wykaże, że właściciele złamali artykuł 107 Kodeksu karnego skarbowego i organizowali gry hazardowe wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, grozi im kara grzywny, pozbawienia wolności do 3 lat, lub obie kary łącznie.

 

2,5 tys. automatów

 

W magazynach Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego przechowywanych jest obecnie blisko 2,5 tys. zatrzymanych automatów i urządzeń do gier. Na terenie województwa opolskiego automaty do gier w sposób zgodny z przepisami eksploatowane są tylko w jednym kasynie gier, na podstawie zezwolenia udzielonego przez Ministra Finansów.

 

Izba Administracji Skarbowej przypomina, że od 1 kwietnia 2017 roku obowiązują przepisy, zgodnie z którymi karom pieniężnym podlegają nie tylko organizatorzy nielegalnych gier, ale również właściciele lokali, w których znajdują się niezarejestrowane automaty, a w których prowadzona jest działalność gastronomiczna, handlowa lub usługowa. Wysokość takiej kary ustawodawca określił na 100 tysięcy zł od każdego automatu.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie