Lekarz byłego prezydenta George'a H.W. Busha został zastrzelony. Policja szuka napastnika

Świat
Lekarz byłego prezydenta George'a H.W. Busha został zastrzelony. Policja szuka napastnika
Pixabay/DarkoStojanovic//Houston Police

65-letni dr Mark Hausknecht kardiolog byłego prezydenta George'a H.W. Busha został zastrzelony w piątek rano, podczas gdy jechał na rowerze w pobliżu Texas Medical Center w Houston - podało w sobotę CNN. Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia. Policja opublikowała na Twitterze jego portret pamięciowy i wyznaczyła nagrodę w wysokości 5 tys. dolarów za pomoc w schwytaniu podejrzewanego.

Dr Mark Hausknecht i jego zabójca jechali na rowerach ok. godz. 9:00 czasu lokalnego. 65-letni Hausknecht jechał na północ, minął rowerzystę jadącego w przeciwnym kierunku. Rowerzysta zawrócił, strzelił dwa razy do Hausknechta i odjechał.

 

Hausknecht został zabrany do szpitala, w którym zmarł.

 

Śledczy jeszcze nie wiedzą, czy zabójstwo było zaplanowane czy może Hausknecht był przypadkową ofiarą.

 

Kilka osób było świadkami strzelaniny.

 

Jim McGrath, rzecznik 94-letniego byłego prezydenta, opublikował na Twitterze oświadczenie, w którym w imieniu H.W. Busha składa kondolencje rodzinie zmarłego. McGrath przytacza także słowa George'a H.W. Busha: "Mark był fantastycznym kardiologiem i dobrym człowiekiem. Zawsze będę wdzięczny za jego wyjątkową, pełną oddania opiekę. Modlimy się za jego rodzinę".

 

 

Później policja w Houston opublikowała portret pamięciowy mężczyzny, który miał postrzelić kardiologa. Za pomoc w schwytaniu podejrzewanego wyznaczyła nagrodę w wysokości 5 tys. dolarów.

 

 

PAP, polsatnews.pl

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie