Książę George obchodzi piąte urodziny. Pałac Kensington opublikował jego zdjęcie

Świat
Książę George obchodzi piąte urodziny. Pałac Kensington opublikował jego zdjęcie
Twitter/kensingtonroyal

Książę George, syn księcia Williama i księżnej Kate, obchodzi w niedzielę piąte urodziny. Z tej okazji Pałac Kensington opublikował fotografię młodego następcy tronu - trzeciego w kolejce po swoim dziadku i ojcu.

"Książę i Księżna Cambridge z przyjemnością pokazują nową fotografię Księcia George'a z okazji jego piątych urodzin. Dziękujemy wszystkim za wspaniałe wiadomości" - czytamy na profilu Pałacu Kensington na Twitterze.

 

 

Portret księcia został wykonany przez Matta Porteousa w ogrodach Clarence House po chrzcinach młodszego brata George'a - księcia Louisa.

 

Pierwsze "royal baby"

 

George, książę Cambridge, urodził się 22 lipca 2013 roku w Londynie. Jest pierworodnym synem Williama i Kate. Doczekał się dwójki rodzeństwa - Charlotte i Louisa. 

 

W styczniu 2016 książę zaczął uczęszczać do przedszkola Westacre Montessori School Nursery w hrabstwie Norfolk. 7 września 2017 rozpoczął naukę w szkole podstawowej, w Thomas's School w Battersea w Londynie.

 

Książę George jest trzecią osobą, po swoim dziadku i ojcu, w kolejce do tronu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

 

polsatnews.pl

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie