Brudziński: niech ci, którzy atakowali policjantów pod Sejmem, spróbują tak zrobić w USA czy Izraelu

Polska
Brudziński: niech ci, którzy atakowali policjantów pod Sejmem, spróbują tak zrobić w USA czy Izraelu
Polsat News

Mam propozycję dla "kozaków", którzy atakowali funkcjonariuszy KSP Policji pod Sejmem, niech spróbują zaatakować podczas manifestacji w podobny sposób policjanta w Izraelu, albo USA - napisał w sobotę na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński.

Szef MSWiA odniósł się tak do piątkowych przepychanek protestujących i funkcjonariuszy KSP Policji oraz krytycznych wypowiedzi opozycji dot. interwencji policji podczas protestu przed Sejmem przeciw ustawie dot. SN.

 

"Mam propozycję dla »kozaków« i ich »pochlipujących« obrońców z posłem Szczerbą na czele, walczących z #faschyzm w #tymkraj, którzy atakowali funkcjonariuszy @Policja_KSP pod Sejmem, niech spróbują zaatakować podczas manifestacji w podobny sposób policjanta w Izraelu, albo USA" - podkreślił Brudziński.

 

 

Poseł PO Michał Szczerba napisał w sobotę na Twitterze, że "policja wykazała się wyjątkową brutalnością". "Takie są polityczne rozkazy. Jest też indywidualna odpowiedzialność za przyduszenia, zadawanie bólu. Prędzej lub później będzie wyegzekwowana" - dodał.

 

 

Rzecznik KSP kom. Sylwester Marczak podał w sobotę, że w piątek w związku ze zgromadzeniem pod Sejmem zatrzymano najbardziej agresywnych protestujących. Do aresztu policyjnego trafiło czterech zatrzymanych. Podczas działań rannych zostało dwóch policjantów.

 

Wszystkie cztery osoby zatrzymane usłyszały zarzuty naruszenia nietykalności funkcjonariusza publicznego, policjanta, na podstawie art. 222. Grozi im odpowiedzialność karna 3 lat pozbawienia wolności.

 

Demonstracja przeciw zmianom w sądownictwie - zorganizowana została m.in. przez Obywateli RP, Ogólnopolski Strajk Kobiet i Komitet Obrony Demokracji.

 

W piątek Sejm uchwalił przygotowaną przez PiS nowelizację ustaw m. in. o Sądzie Najwyższym, ustroju sądów, Krajowej Radzie Sądownictwa i o prokuraturze. Chodzi m.in. o zmiany procedur wyboru I prezesa SN i kwestie obsady stanowisk w tym sądzie. Za głosował klub PiS, przeciw był klub Kukiz'15, zaś kluby PO, Nowoczesnej i PSL-UED nie wzięły udziału w głosowaniu. Teraz ustawą zajmie się Senat.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie