20 zabitych, 16 zaginionych po przejściu tajfunu w Wietnamie

Świat
20 zabitych, 16 zaginionych po przejściu tajfunu w Wietnamie
PAP/EPA/STR

Po przejściu tajfunu Son Tinh nad Wietnamem bilans podany w sobotę przez krajową komisję ratowniczą mówi o 20 osobach zabitych, 16 zaginionych i 14 rannych w północnej i środkowej części kraju.

Po przejściu Son Tinh, trzeciego w tym roku tajfunu, który uderzył w środę, doszło do ulewnych opadów na północnym wybrzeżu Wietnamu i powodowanych przez nie powodzi i osunięć ziemi. Stołeczne Hanoi nawiedziły ulewy, powodujące podtopienia w kilku dzielnicach miasta. Dojazd do niektórych wsi jest nadal zablokowany.

 

Zniszczonych zostało ponad 5 tys. domów, część całkowicie, część zawaliła się lub została podmyta. Zalane zostały 82 tys. hektarów ziem uprawnych. W całym Wietnamie zginęło 17 tys. sztuk zwierząt - podano w raporcie o skutkach Son Tinh.

 

Oczekuje się, że obfite deszcze będą padać również w najbliższych dniach - podała w sobotę w osobnym oświadczeniu komisja ds. klęsk żywiołowych.

 

Pora deszczowa w Wietnamie trwa od czerwca do listopada i co roku powoduje poważne straty w ludziach i szkody materialne. W zeszłym roku wskutek klęsk żywiołowych zginęło blisko 400 osób, a straty materialne wyniosły według wietnamskiego rządu 2,6 mld dolarów.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie