Trzy razy powtórzyła z mównicy, że "Kaczyński jest tchórzem". Będzie kara dla Scheuring-Wielgus

Polska

- Jarosław Kaczyński jest tchórzem - powiedziała w piątek podczas debaty o zmianach w ustawach sądowych, posłanka koła Liberalno-Społeczni Joanna Scheuring-Wielgus. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) zaapelował do niej, aby nie obrażała posłów. Dodał, że "będzie ukarana za tę wypowiedź".

 

Scheuring-Wielgus podczas debaty na temat zmian w ustawach sądowych, zwracając się do posłów PiS, powiedziała, że procedowanie tych ustaw jest tak szybkie, że "nawet osoby, które regularnie śledzą prace Sejmu z pewnością straciły rachubę". 

 

- Przypomnę, w nocy gdy była komisja, posłanka Krystyna Pawłowicz wyzywała opozycję od bydła. Zrobiła dokładnie to samo, co Jarosław Kaczyński, który rok temu nazywał nas kanaliami. Dzisiaj nazywacie nas bydłem. To jest skandal - przekazała.  

 

"Jesteście manipulowani przez posła Kaczyńskiego, który robi wam wodę z mózgu?"

 

- Dziwię się tym wszystkim posłom i posłankom (PiS), którzy siedzą w piątych i szóstych rzędach, czy wy nie widzicie, że jesteście manipulowani przez posła Kaczyńskiego, który robi wam wodę z mózgu? Dlaczego wyłączyliście myślenie? Dlaczego wyłączyliście słuchanie logicznych argumentów - pytała. Powiedzcie dość, miejcie odwagę i bądźcie patriotami - zaapelowała. 

 

Kiedy Scheuring-Wielgus nazwała prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego "tchórzem" i zaczęła mówić o szefie sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka Stanisławie Piotrowiczu, prowadzący obrady wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki wyłączył jej mikrofon. Po ponownym włączeniu, zaapelował: "Pani poseł, proszę nie obrażać innych posłów".

 

- Powtórzę to jeszcze raz: Jarosław Kaczyński jest tchórzem - przekazała posłanka, gdy mikrofon został włączony. 

 

- Informuję panią, że dziś prezydium ukarało posła PiS za to, że użył obraźliwego określenia pod adresem klubu poselskiego, a pani używa tego określenia pod adresem posła. Ostrzegam panią, że pani oprócz sprawy w prokuraturze za przestępstwo, w którym pani uczestniczyła przedwczoraj, będzie ukarana również za tę wypowiedź - zareagował Terlecki.

 

"Powtórzę to jeszcze raz: Jarosław Kaczyński jest tchórzem"

 

W odpowiedzi Scheuring-Wielgus zapytała, dlaczego do tej pory nie została ukarana posłanka Małgorzata Zwiercan z WiS (która, jeszcze jako posłanka Kukiz'15 w kwietniu 2016 r. głosowała za innego posła Kornela Morawieckiego - red.) oraz nie został ukarany Jarosław Kaczyński za słowa o kanaliach. 

 

- I powtórzę to jeszcze raz: Jarosław Kaczyński jest tchórzem - zakończyła wystąpienie Scheuring-Wielgus. 

 

polsatnews.pl, PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie