Ktoś zabija jeże w Zielonej Górze. Martwych jest już 13 zwierząt

Polska

Policja w Zielonej Górze prowadzi dochodzenie w sprawie zabitych jeży , które znaleziono w tym mieście w lipcu. Sprawca działa brutalnie, część zwierząt została spalona. Ekolodzy z lokalnej organizacji zapowiedzieli wyznaczenie nagrody za informacje, które pozwolą na ujęcie osoby odpowiedzialnej za śmierć chronionych zwierząt.

Miejscowi ekolodzy podejrzewają, że za przypadkami zabicia jeży stać może jedna osoba. Jej działalność charakteryzuje się brutalnością.

 

Organizatorzy "Biegu Jeża", corocznej imprezy charytatywnej w Zielonej Górze, podczas której zbierane są fundusze na pomoc zwierzętom i na lokalne schronisko dla nich zapowiedzieli, że przewidują specjalną nagrodę dla osoby, która pomoże w ujęciu sprawcy, który zabija jeże.

 

 

Brutalne działania sprawcy 

 

15 lipca w okolicy Placu Piłsudskiego w Zielonej Górze odnaleziono trzy spalone jeże. Ich ciała zostały zabezpieczone przez policję do sekcji. To już trzecie tego typu zdarzenie w ostatnich dniach w tym mieście.

 

11 lipca policja mieszkanka osiedla przy ul. Zamojskiego odnalazła dziewięć martwych jeży, bez widocznych śladów obrażeń. One również zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy.

 

Do pierwszego zdarzenia doszło 4 lipca. To zdarzenia zarejestrował monitoring jednego ze sklepów w Zielonej Górze przy ul. Anny Jagiellonki. Nieznana osoba przyniosła jeża w reklamówce, oblała go łatwopalną cieczą i podpaliła. Następnego dnia jeszcze żywe zwierzę zostało odnalezione przez mieszkankę osiedla. Mimo prób pomocy jeż zmarł.

 

Policja szuka sprawcy 

 

- Nie wykluczamy, że czynów tych mogła dokonać jedna osoba - powiedziała polsatnews.pl podinsp. Małgorzata Barska z  Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

 

Postępowanie z art. 35 pkt 2 Ustawy o ochronie zwierząt (zabijanie, uśmiercanie lub dokonywanie uboju zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem) w tej sprawie prowadzi wydział ds. przestępczości gospodarczej zielonogórskiej policji. Sprawcy grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

 

Jeż europejski w Polsce od 2014 roku podlega częściowej ochronie gatunkowej.

  

polsatnews.pl, "Gazeta Lubuska"

jm/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie