Małżeństwo Lewandowskich pomogło wyremontować oddział w Centrum Zdrowia Dziecka. Wpłacili 0,5 mln zł

Polska
Małżeństwo Lewandowskich pomogło wyremontować oddział w Centrum Zdrowia Dziecka. Wpłacili 0,5 mln zł
Facebook/Centrum Zdrowia Dziecka

Anna i Robert Lewandowscy wspomogli remont zalanego w wyniku nawałnicy Oddziału Rehabilitacji w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Kapitan polskiej reprezentacji piłkarskiej i jego żona, znana trenerka fitness, wpłacili na ten cel pół miliona złotych.

"Z przyjemnością obserwujemy, jak postępują prace remontowe na Oddziale Rehabilitacji. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli wam zaprezentować NOWY ODDZIAŁ REHABILITACJI w IPCZD. Modernizacja jest możliwa dzięki wsparciu Anna Lewandowska i Robert Lewandowski, którzy przekazali 500 000 zł na ten cel. Dziękujemy !!!" - napisano na facebookowym profilu Centrum Zdrowia Dziecka.

 

Do wpisu dołączone zostały zdjęcia, które pokazują postęp prac na oddziale, a także ilustrujące spotkanie sportowej pary z małymi pacjentami przebywającymi w szpitalu przy Alei Dzieci Polskich.

 

Na oddziale leczone są dzieci ze schorzeniami neurologicznymi, po różnego rodzaju wypadkach, a także pacjenci Kliniki Budzik, którzy są wybudzani ze śpiączki.

 

Oddział rehabilitacji został zalany w wyniku uszkodzenia dachu po nawałnicy, która przeszła w październiku ubiegłego roku nad Warszawą. Deszczówka zalała wtedy kilka pomieszczeń. Konieczna była ewakuacja kilkudziesięciorga dzieci.

 

Pieniądze przekazane przez Lewandowskich pomogły nie tylko odświeżyć wygląd szpitalnych sal i wymienić grzejniki ale również wyremontować łazienki.

 

polsatnews.pl

dk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie