Katastrofa budowlana w Indiach. Co najmniej 12 osób pod gruzami

Świat
Katastrofa budowlana w Indiach. Co najmniej 12 osób pod gruzami
PAP/EPA/HARISH TYAGI

Co najmniej 12 osób uznano za zaginione po zawaleniu się we wtorek 6-piętrowego budynku we wsi Shahberi, 45 km na wschód od Delhi, który runął na budowany obok blok. Są to pracownicy tej budowy. Trwa akcja ratunkowa - podała agencja The Press Trust of India.

Na razie nic nie wiadomo o ofiarach, wiemy tylko, że pod gruzami najprawdopodobniej zostało uwięzionych 12 mężczyzn - poinformował szef straży pożarnej Arun Kumar Singh.

 

Przedstawiciel sztabu akcji ratowniczej Kriszan Kumar powiedział agencji Associated Press, że w operacji uczestniczy ponad 100 ratowników wyposażonych w kilofy, piły łańcuchowe i młoty udarowe.

 

Na razie nie podano przyczyny zawalenia się budynku. Policja podejrzewa, że konstrukcja gmachu mogła zostać naruszona na skutek prac budowlanych.

 

Lekceważenie przepisów

 

Katastrofy budowlane zdarzają się w Indiach nader często. Ich przyczyną jest niesolidność wykonania i lekceważenie przepisów budowlanych.

 

W sierpniu ub.r. co najmniej cztery osoby zginęły w wyniku zawalenia się pięciokondygnacyjnego budynku mieszkalnego w Bombaju na zachodzie Indii.

 

Pod koniec lipca tego samego roku 17 osób zginęło, a 30 odniosło obrażenia w wyniku zawalenia się czterokondygnacyjnego budynku na przedmieściach Bombaju.

 

W 2013 roku doszło w tym mieście do najtragiczniejszej od dziesięcioleci katastrofy budowlanej w Indiach. Nielegalnie wzniesiony wielopiętrowy budynek zawalił się; zginęły wówczas 74 osoby.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie