Opanowano pożar hali na terenach stoczniowych w centrum Gdańska

Polska
Opanowano pożar hali na terenach stoczniowych w centrum Gdańska
Twitter/PSP Gdańsk

Straży pożarnej udało się opanować pożar, który we wtorek około południa wybuchł w jednej z hal zlokalizowanym na terenie stoczniowym w centrum Gdańska. Na miejscu trwa dogaszanie ognia. W akcji wzięło udział 20 zastępów strażackich. W pożarze nikt nie został poszkodowany.

O opanowaniu pożaru poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku Łukasz Płusa.

 

- Spaleniu uległa hala oraz to, co się w niej znajdowało, w tym farby i inne chemikalia, które były w niej magazynowane - wyjaśnił Płusa dodając, że hala miała wielkość około 20 na 40 metrów, a wysoka była na 12-15 metrów.

 

Z ogniem walczyło 20 zastępów strażaków

 

Poinformował też, że w akacji gaśniczej wzięło udział 20 zastępów strażackich. Wyjaśnił, że strażacy nadal dogaszają pożar i pozostaną na pogorzelisku jeszcze co najmniej dwie, trzy godziny, by upewnić się, że nigdzie nie tli się ogień.

 

Płusa powiedział, że straż nie dysponuje informacją, do kogo należała i przez kogo była użytkowana hala magazynowa zlokalizowana przy ul. Niterów. Lokalne media poinformowały, że magazyn użytkowała Stocznia Nauta.

 

Płonące farby i inne chemikalia spowodowały, że pożarowi towarzyszył intensywny, gęsty, czarny, gryzący dym, który w szybkim tempie rozprzestrzeniał się z terenów stoczniowych na centrum miasta. Biuro prasowe gdańskiego urzędu miasta zwróciło się za pośrednictwem mediów do mieszkańców z apelem o prewencyjne zamknięcie okien

 

 

 

 

 

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie