Na pękniętej oponie z ładunkiem silnie żrącej substancji. Chciał wjechać do centrum Łodzi

Polska
Na pękniętej oponie z ładunkiem silnie żrącej substancji. Chciał wjechać do centrum Łodzi
WITD Łódź

Blisko 5 ton materiałów niebezpiecznych przewoził kierowca, którego inspektorzy transportu drogowego zatrzymali przy wjeździe do Łodzi. Kontrolerów zaniepokoił stan opon ciężarówki - jedna z nich była po prostu pęknięta. W trakcie sprawdzania pojazdu okazało się również, że ładunek nie był przymocowany i mógł się przemieścić.

Kierowca przyznał, że zamierzał wjechać autem do centrum miasta.


Ponieważ ciężarówką przewożono materiały niebezpieczne, kontrolerzy postanowili dokładnie przyjrzeć się, jak są one zabezpieczone. W ładowni tira zobaczyli trzy plastikowe zbiorniki wypełnione żrącymi materiałami. W sumie było to prawie 5 ton ładunku.

 

Towar nie był przymocowany


Zbiorniki oparto jedynie o przednią ścianę ładowni. Towar nie był przymocowany, w żaden sposób nie był zabezpieczony przed przemieszczaniem się.


Inspektorzy stwierdzili także braki w wyposażaniu awaryjnym i przeciwpożarowym, w jakie musi być zaopatrzony pojazd przewożący materiały niebezpieczne.

 

 


Pojazd i ładunek trafił na parking strzeżony do czasu przeładunku towaru i naprawy pojazdu. Kierowca dostał mandat, a przewoźnika czeka postępowanie administracyjne.

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie