"Trzymaj Melania, łap piłkę". Trump dostał od Putina futbolówkę z finału MŚ

Świat

Podczas konferencji prasowej po spotkaniu prezydentów USA i Rosji, Władimir Putin wręczył Donaldowi Trumpowi piłkę z meczu Francja-Chorwacja. Prezydent USA zapowiedział, że da ją swojemu najmłodszemu synowi.

Prezydent Rosji Władimir Putin na konferencji prasowej podczas szczytu w Helsinkach przekazał prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi piłkę z finałowego meczu piłkarskich mistrzostw świata Francja-Chorwacja (4:2). 

 

"Piłka jest po pana stronie"

 

Putin ofiarowując piłkę Trumpowi podziękował mu za wcześniejsze gratulacje dotyczące organizacji mundialu i dyplomatycznie nawiązał do słów sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo o sytuacji w Syrii. - Teraz piłka jest po pana stronie - powiedział do Trumpa.

 

Prezydent USA podziękował za prezent i wyraził przekonanie, że Stany Zjednoczone, Meksyk i Kanada zorganizują w 2026 r. piłkarski mundial tak samo dobrze jak Rosja. Przywódca USA odrzucił ją do żony Melanii, która siedziała w pierwszym rzędzie wołając "trzymaj Melania, łap piłkę". Dodał, że piłkę przekaże synowi, dwunastoletniemu Barronowi.

 

"Sprawdziłbym, czy nie ma w niej podsłuchów"

 

Prezent od Putina złośliwie skomentował senator Lindsey Graham. Republikanin napisał na Twitterze, że "na miejscu Trumpa sprawdziłby, czy w piłce nie ma zainstalowanych podsłuchów". Dodał, że nigdy nie zgodziłby się na zabranie jej do Białego Domu.

 

Lindsey Graham odniósł się w ten sposób do konferencji Trumpa po spotkaniu z Putinem, która spotkała się z ogromną falą krytyki.

 

PAP, polsatnews.pl

 

 

jm/luq/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie