Śląsk: samochód wjechał w grupę pieszych. Nie żyje 13-letnia dziewczynka

Polska

13-letnia dziewczynka zginęła, a jej rówieśniczka została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Koryczany w powiecie zawierciańskim (Śląskie). Kierowane przez 19-latka auto wjechało tam w grupę idących poboczem pieszych. Prokuratura wszczęła śledztwo.

Do wypadku doszło po 1.30 w nocy z niedzieli na poniedziałek. Sześcioro pieszych, wśród nich dzieci, szło poboczem drogi prowadzącej z Koryczan do Żarnowca. Wracali z zakończonego wieczornym koncertem pikniku strażackiego, który w niedzielę odbywał się w Koryczanach. Szli prawidłowo - lewą stroną drogi. Najechał na nich opel astra, również jadący w kierunku Żarnowca.

 

Kierowca reanimował dziewczynkę

 

Samochodem kierował 19-latek, a pasażerami byli czterej młodzi ludzie. Kierowca był trzeźwy, wstępne badania nie potwierdziły też, by był pod wpływem środków odurzających - zweryfikują to badania krwi. Po wypadku kierowca opla reanimował nieprzytomną 13-latkę. Później czynności te przejęli policjanci i służby medyczne, jednak dziecka nie udało się uratować.

 

19-letni sprawca nocnego wypadku został zatrzymany do dyspozycji prokuratora. W poniedziałek do wczesnego popołudnia nie postawiono mu jeszcze żadnych zarzutów - decyzje w tej sprawie mają zapaść niebawem, po zgromadzeniu szerszego materiału dowodowego. Chodzi przede wszystkim o ustalenie przyczyny zdarzenia.

 

- Prowadzone przez prokuratora czynności procesowe zmierzają m.in. do ustalenia przyczyny wypadku, czyli tego, dlaczego kierowca zjechał ze swojego pasa ruchu, wjeżdżając w pieszych. Liczymy, że pomogą w tym zeznania świadków - poinformował prok. Tomasz Ozimek, rzecznik częstochowskiej prokuratury.

 

Życiu rannych nie zagraża niebezpieczeństwo

 

Śledczy czekają na możliwość przesłuchania poszkodowanych, którzy po wypadku trafili do szpitali. Przesłuchiwany jest także inny świadek - osoba postronna, która widziała wypadek.

 

Dokładną przyczynę śmierci 13-letniej dziewczynki ma wykazać zlecona przez prokuraturę sekcja zwłok. Powołani zostaną także biegli, którzy ocenią rodzaj i charakter obrażeń pozostałych poszkodowanych.

 

Wśród rannych w wypadku jest inna 13-latka, która trafiła do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Dziewczynka jest leczona na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej tej placówki. Życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Nie ma też zagrożenia dla życia czterech innych osób, które po wypadku trafiły do szpitala w Zawierciu.

 

PAP, polsatnews.pl 

 

 

 

nro/pez/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie