Szefowa placówki medycznej miała wypłacić sobie 600 tys. zł. W postaci premii, nagród i dodatków

Polska
Szefowa placówki medycznej miała wypłacić sobie 600 tys. zł. W postaci premii, nagród i dodatków
WikimediaCommons/Piotr Frydecki/CC BY-SA 4.0

Była kierowniczka Gminnego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Borowej (Podkarpackie) jest podejrzana o wyrządzenie w mieniu placówki znacznej szkody majątkowej. Kobieta usłyszała zarzut wypłacenia sobie ponad 600 tys. zł nienależnego wynagrodzenia.

Jak poinformowała w piątek Prokuratura Krajowa, śledztwo dotyczące działania na szkodę Gminnego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Borowej (powiat mielecki) prowadzi Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu.

 

Według śledczych, kierowniczka tej placówki od 1 stycznia 2002 r. do 31 maja 2015 r. przyznawała sobie nienależne dodatkowe wynagrodzenia: premię uznaniową, nagrodę okolicznościową, nagrodę roczną z wypracowanego zysku, ryczałt z tytułu korzystania z prywatnego auta, dodatek stażowy.

 

"Działając w ten sposób, podejrzana Beata Z. przywłaszczyła powierzone jej do dysponowania mienie znacznej wartości" - czytamy w komunikacie.

 

"Z przestępstwa uczyniła źródło dochodu"

 

Prokuratura postawiła Beacie Z. zarzut wyrządzenie znacznej szkody majątkowej w mieniu placówki. Chodzi o 627 tys. 122 zł.

 

"Z popełnienia zarzucanego przestępstwa podejrzana uczyniła sobie stałe źródło dochodu, co wpływa na wyższy wymiar grożącej jej kary" - dodaje PK.

 

Rzecznik tarnobrzeskiej prokuratury prok. Andrzej Dubiel poinformował, że Beacie Z. grozi nawet 15 lat więzienia.

 

Podejrzana nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia, które są sprzeczne z dowodami zebranymi w śledztwie.

 

Prokurator zastosował wobec kobiety wolnościowe środki zapobiegawcze - poręczenie majątkowego w wysokości 250 tys. zł, zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie