Straż pożarna pomaga szukać pytona nad Wisłą. Powstał sztab operacyjny

Polska
Straż pożarna pomaga szukać pytona nad Wisłą. Powstał sztab operacyjny
Polsat News

Państwowa Straż Pożarna zaangażowała się w poszukiwania pytona tygrysiego, w tym celu powstał specjalny sztab operacyjny - poinformował w piątek rzecznik PSP st. bryg. Paweł Frątczak. Podał, że w akcji strażacy używają m.in. dronów i łodzi.

Frątczak poinformował, że specjalny sztab operacyjny PSP powstał w Gassach koło Konstancina-Jeziorny. "Biorąc pod uwagę, że problem występuje od tygodnia, komendant główny Straży Pożarnej podjął decyzję o wsparciu dotychczasowych działań. Od dzisiaj na miejscu pracuje kilkudziesięciu strażaków PSP, są to słuchacze m.in. Głównej Szkoły Pożarniczej w Warszawie, a także strażacy z Częstochowy i Poznania" - powiedział.

 

"Drugi wąż znaleziony"

 

Dodał, że w poszukiwaniach węża strażacy używają czterech dronów, które skanują teren, poszukując śladów zwierzęcia. "Dodatkowo z rzeki Wisły wykorzystywane są cztery łodzie i pontony" - dodał. Jak podkreślił, strażaków wspiera pracownik warszawskiego zoo.

 

Frątczak przypomniał, że to nie pierwsza akcja straży, której celem jest uratowanie lub znalezienie zwierzęcia. "W tym tygodniu szczęśliwie zakończyła się akcja poszukiwawcza drugiego węża - boa dusiciela w Bydgoszczy" - zaznaczył.

 

Wciąż nie wiadomo, jak pyton tygrysi znalazł się w Gassach. Policja otrzymała od starostwa rejestr hodowców węży z powiatu piaseczyńskiego. Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie wszczęła dochodzenie z artykułu 160 Kodeksu karnego, który mówi o narażeniu innych osób na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

 

Każdy, kto ma informację o zwierzęciu bądź informacje dotyczące jego ucieczki, jest proszony o kontakt z Policją lub Fundacją Animal Rescue Polska.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie