Uderzył 19-latka siekierą w szyję i uciekł. Został aresztowany

Polska
Uderzył 19-latka siekierą w szyję i uciekł. Został aresztowany
Lubuska Policja

Nawet 25 lat więzienia grozi 23-latkowi podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa młodego mężczyzny. Pokrzywdzony 19-latek z poważnymi ranami trafił do szpitala. Do przestępstwa doszło w Strzelcach Krajeńskich (woj. lubuskie) - poinformował w czwartek rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Kraj. sierż. szt. Tomasz Bartos.

Do zajścia doszło w nocy z soboty na niedzielę w parku miejskim w Strzelcach Krajeńskich.


Po zgłoszeniu od świadków, policjanci znaleźli tam leżącego na trawie młodego mężczyznę z poważną raną szyi. Funkcjonariusze zatamowali krwotok i wezwali pogotowie. To zabrało rannego do szpitala.


- Policjanci ustalili, że do siedzącego na ławce mężczyzny i kobiety podszedł 23-letni mężczyzna i uderzył zaskoczonego 19-latka siekierą w okolice szyi, a następnie uciekł - powiedział Bartos.


Zatrzymany po kilkudziesięciu minutach


Dodał, że dzięki szybkiej reakcji policjantów napastnik został zatrzymany na jednej ze strzeleckich ulic po kilkudziesięciu minutach od przestępstwa. Był nietrzeźwy.


Po wytrzeźwieniu prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut, a sąd przychylił się do jego wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie