Trump mocno klepnął Tuska. Ten mu oddał

Polska

Mocne, męskie klepnięcia między Donaldem Trumpem a Donaldem Tuskiem zarejestrowała kamera Polsat News. Jeszcze przed rozpoczęciem szczytu między prezydentem USA a szefem Rady Europejskiej doszło do starcia. Trump skrytykował Europę za niedostateczne wydatki na obronność, a Tusk odpowiedział mu, że powinien uważać kogo krytykuje, bo Ameryka nie ma i nie będzie miała lepszego sojusznika niż Europa.

Do "starcia" na klepnięcia między prezydentem USA a szefem Rady Europejskiej doszło w trakcie robienia pamiątkowego zdjęcia głów państw uczestniczących w szczycie NATO w Brukseli. Bezpośredniemu kontaktowi Trumpa i Tuska przyglądał się bacznie prezydent Andrzej Duda.

 

Trump ostro skrytykował kraje NATO

 

Jeszcze przed rozpoczęciem szczytu prezydent USA Donald Trump ostro skrytykował kraje NATO za zbyt niskie wydatki obronne. Jego zdaniem Niemcy mogłyby podnieść je od razu, ale zamiast tego płacą miliardy Rosji.


- To przykre, gdy Niemcy zawierają ogromne umowy z Rosją dotyczące ropy i gazu, podczas gdy powinny być przeciwko Rosji; Niemcy płacą Rosji miliardy dolarów rocznie. Chronimy Niemcy, chronimy Francję, chronimy te wszystkie kraje, a one zawierają umowy na rurociągi z Rosji, wpłacając do jej skarbca miliardy dolarów - mówił Trump.

 

Tusk przypomniał Trumpowi, kto jest najlepszym sojusznikiem USA


Trumpowi odpowiedział szef Rady Europejskiej Donald Tusk przypominając amerykańskiemu przywódcy, że USA nie będą mieć lepszego sojusznika niż Europa.


Tusk przypominał również, że Europa jako pierwsza odpowiedziała na dużą skalę i wezwała do solidarności, gdy USA zostały zaatakowane 11 września 2001 roku. - Europejscy żołnierze walczą ramię w ramię z amerykańskimi żołnierzami w Afganistanie. 870 odważnych europejskich mężczyzn i kobiet poświęciło swoje życie, w tym 40 żołnierzy z mojej ojczyzny, Polski - podkreślał Tusk.

 

polsatnews.pl

 

 

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!