Pyton znaleziony na lotnisku. Pasażer próbował przemycić go na Barbados

Świat
Pyton znaleziony na lotnisku. Pasażer próbował przemycić go na Barbados
Transportation Security Administration

Węża odkryli pracownicy lotniska w Miami, którzy kontrolowali mężczyznę odlatującego na Barbados. Pytona ukryto wewnątrz przenośnego dysku twardego. Skanując bagaże podróżnych stwierdzono, że jedna z walizek zawiera "masę organiczną". Pasażera zatrzymały służby, a żywego gada przekazano agencji U.S. Fish and Wildlife Services.

"Organiczną masę" w jednym z bagaży odkryto w niedzielę. Sari Koshetz, rzeczniczka Administracji ds. Bezpieczeństwa Transportu, wyjaśniła, że z tego powodu walizkę obejrzał ekspert od materiałów wybuchowych. Ku jego zaskoczeniu wewnątrz dysku przenośnego znalazł żywego pytona.

 

Pyton ukryty artystycznie


- Wąż został artystycznie ukryty w elektronice - stwierdziła Koshetz dodają, że choć pyton "nie stanowił oczywiście zagrożenia terrorystycznego", to jego odkrycie "zapobiegło potencjalnemu zagrożeniu przyrodniczemu".


Pasażera, który miał lecieć na Barbados, ukarano, a węża przekazano agencji U.S. Fish and Wildlife Services.

 

Włożyła węża do stanika


Dziennik "Miami Herald" przypomniał o innych wykrytych, niecodziennych  próbach przemytu egzotycznych zwierząt na amerykańskich lotniskach.


W 2011 roku w Maiami złapano mężczyznę, który węże i żółwie przykleił taśmą do swojego ciała. Rok później na międzynarodowym lotnisku w Fort Lauderdale-Hollywood przyłapano kobietę, która węża włożyła do stanika.


Miami Herald

grz/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie