Tajlandia: pierwsze zdjęcia chłopców uwolnionych z jaskini. Są w szpitalu, mają się dobrze

Świat

Rząd Tajlandii pokazał w środę pierwsze zdjęcia chłopców uratowanych z zalanej jaskini. Fotografie zostały wykonane w szpitalu w mieście Chiang Rai. Dwunastu młodych piłkarzy i ich trener czekali na ratunek ponad dwa tygodnie. Ich stan jest dobry.

Zdjęcia oraz film ze szpitala pokazano po raz pierwszy na konferencji prasowej podsumowującej akcję ratunkową w jaskini. Widać na nich wszystkich chłopców. Młodzi piłkarze siedzą lub leżą w łóżkach, część z nich chodzi po szpitalnej sali. Chłopcy machają do kamery.

 

 

 

Dwunastu chłopców i ich trener, którzy 23 czerwca weszli do jaskini Tham Luang, przebywają w tym samym szpitalu. Czterech z nich, uratowanych w niedzielę, miało już możliwość spotkać się ze swoimi bliskimi. Niestety musieli zachować bezpieczną odległość, a odwiedzający otrzymali specjalną odzież ochronną.

 

Podczas środowej konferencji prasowej tajlandzki inspektor zdrowia publicznego Thongchai Lertwilairatanapong poinformował, że chłopcy i ich trener schudli podczas 17 dni spędzonych w zalanej jaskini, ale mieli dostęp do wody kapiącej ze sklepienia i "dbali o siebie".

 

Są w dobrym stanie fizycznym i psychicznym

 

Jak dodał, chłopcy są w "bardzo dobrym stanie psychicznym, prawdopodobnie dlatego, że przez cały czas przebywali razem, pomagając sobie nawzajem".

 

Thongchai powiedział, że "wszyscy są też w dobrym w stanie fizycznym, nie mają gorączki czy poważnych infekcji; tylko trzej z nich i trener mają lekką infekcję płuc" - poinformował Thongchai, dodając, że cała trzynastka spędzi w szpitalu jeszcze tydzień.

 

Jak dodał, czterej chłopcy uratowani w niedzielę mogą już jeść normalne posiłki i chodzić, podczas gdy czwórka uwolniona dzień później na razie przyjmuje jeszcze miękką żywność.

 

polsatnews.pl, Reuters

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie