"Przepis jest jasny - zaświadczenie musi być". Wiceminister sprawiedliwości odpowiada Iwulskiemu

Polska

- KRS przedstawi swoje stanowisko, swoją opinię. Jak powiedział pan sędzia Mitera z KRS, ostateczną decyzję podejmie pan prezydent – powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik w "Tak czy Nie", odnosząc się do słów Józefa Iwulskiego, pełniącego obowiązki I prezesa Sądu Najwyższego, który stwierdził, że do wniosku o chęci dalszego orzekania, nie dołączy zaświadczenia o stanie zdrowia.

- Uważam, że jestem zdrowy na ciele i umyśle i mam zaświadczenie lekarza medycyny pracy, stwierdzające zdolność pracy na okres 2 lat. Wymaganie od sędziego, żeby zwracał się do organu władzy wykonawczej o wyrażanie zgody na dalsze pełnienie służby nie jest rozstrzygnięciem prawidłowym w świetle naszej konstytucji i zasady trójpodziału władzy - mówił w programie "Wydarzenia i Opinie" Józef Iwulski.

 

Gasiuk-Pihowicz: Trybunał Konstytucyjny już w tym momencie nie funkcjonuje

 

- Wszystko rozumiem, ale od tego, czy coś jest na przykład zgodne z konstytucją, bo rozumiem, że w tym kontekście wypowiadał się pan sędzia, nie decyduje pan sędzia, tylko decyduje zupełnie inny organ: Trybunał Konstytucyjny - powiedział w "Tak czy Nie" wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. 

 

Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna), która była drugim gościem Agnieszki Gozdyry, podkreśliła, że "Trybunał Konstytucyjny już w tym momencie nie funkcjonuje". - Jest po prostu wydmuszką, która nie działa w interesie obywateli, działa w interesie partyjnym. (…) Jedyną niezależną instytucją, która w tym momencie może ocenić, niezależnie od wpływu polityków, zgodność z podstawowymi zasadami Unii Europejskiej ustawy o czystkach w Sądzie Najwyższym, jest Trybunał Sprawiedliwości UE - powiedziała poseł.    

  

Polsat News, polsatnews.pl

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie