Polak skazany w Holandii na sześć lat więzienia za zaatakowanie nożem innych Polaków

Świat
Polak skazany w Holandii na sześć lat więzienia za zaatakowanie nożem innych Polaków
Google Maps

Holenderski sąd skazał 21-letniego Polaka na sześć lat więzienia za atak nożem w barze w Tiel. Jego ofiarami było dwóch innych Polaków. Obaj zostali ciężko ranni.

Do zdarzenia doszło w 20 sierpnia 2017 roku.  21-letni Polak wraz z 23-letnim kolegą zostali wyrzuceni z baru Rodon w Tiel - często odwiedzanym przez Polaków - zarzucono im kradzież torby. Później mężczyźni wrócili do lokalu, byli zamaskowani (mieli założone kominiarki) i uzbrojeni w noże.

 

Doszło do bijatyki, w której udział wzięło kilku innych Polaków przebywających w barze. 32-letni Polak po przecięciu jednej z tętnic stracił dużo krwi i zapadł w śpiączkę. Mimo poważnego zagrożenia życia, po trudnej operacji, udało się go uratować. Ciężko ranny był również drugi z napadniętych Polaków.

 

21-latek nie przyznawał się do winy. We wtorek holenderski sąd uznał jednak, że Polak jest winny nieumyślnego usiłowania zabójstwa i skazał go na 6 lat więzienia - tyle samo, ile wnioskowała prokuratura.

 

Oskarżony był również 23-letni Polak, jednak analiza monitoringu wykazała, że choć brał udział w bójce, to nie zadał ofiarom żadnego ciosu. Został więc oczyszczony z zarzutów.

 

ad.nl

jm/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie