Pasażerowie metra w Brukseli musieli słuchać francuskiej piosenki. Władze przegrały zakład

Kultura
Pasażerowie metra w Brukseli musieli słuchać francuskiej piosenki. Władze przegrały zakład
PAP/EPA/SEBASTIEN COURDJI

Pasażerowie podróżujący metrem w Brukseli byli "skazani" na słuchanie piosenki zagrzewającej francuskich piłkarzy do boju na mistrzostwach świata w Rosji. To dlatego, że władze zarządzające transportem w tym mieście przegrały zakład ze swoim paryskim odpowiednikiem.

We wtorkowy wieczór w Sankt Petersburgu "Trójkolorowi" pokonali Belgię 1:0 w półfinale i w niedzielę zagrają o trofeum ze zwycięzcą środowego meczu Chorwacja - Anglia.

 

Mieszkańcy Brukseli musieli nie tylko pogodzić się z tą porażką, ale też słuchać w godzinach porannych w środę utworu "Tous Ensemble" ("Wszyscy razem"), mundialowej piosenki reprezentacji Francji. Taka była stawka zakładu przedsiębiorstwa transportu publicznego w Brukseli z tożsamą organizacją w Paryżu.

 

Stacja "Saint Hazard"

 

Gdyby to "Trójkolorowi" przegrali, w stolicy Francji na pewien czas zmieniono by nazwę stacji "Saint-Lazare" na "Saint Hazard" - w odniesieniu do jednej z gwiazd "Czerwonych Diabłów" Edena Hazarda.

 

Obie strony warunki zakładu uzgodniły w mediach społecznościowych. Na pocieszenie rozdrażnionym mieszkańcom Brukseli pozostaje jedynie fakt, że ojciec autora piosenki Johnny'ego Hallydaya był... Belgiem.

 

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie