Matka oskarżona o zabójstwo dwóch córek. Miała je kilkukrotnie ugodzić nożem

Polska
Matka oskarżona o zabójstwo dwóch córek. Miała je kilkukrotnie ugodzić nożem
Polsat News

Do Sądu Okręgowego w Legnicy wpłynął akt oskarżenia przeciwko Natalii W. oskarżonej o dokonanie zbrodni podwójnego zabójstwa swoich dzieci - 13-miesięcznej Laury i 12-letniej Emilii - podała Prokuratura Krajowa.

Jak wynika z ustaleń śledztwa, 33-letnia Natalia W. mieszkała w czasie zdarzenia w Lubinie wraz ze swoimi córkami i konkubentem, który był ojcem młodszej z dziewczynek. Od pewnego czasu dochodziło między partnerami do konfliktów, głównie z powodu zazdrości kobiety o konkubenta.

 

- W dniu zdarzenia oskarżona zmusiła do opuszczenia mieszkania swoją babkę, która przyjechała pomóc w opiece nad dziećmi. Następnie kazała opuścić mieszkanie swojemu partnerowi, który wrócił z pracy z nocnej zmiany. Natalia W., pozostając sama z dziećmi, zaatakowała swoje córki, zadając im wiele ran nożami, po czym podjęła próbę samobójczą - napisano w komunikacie PK.

 

Przyznała się do winy

 

Kiedy konkubent Natalii W. wraz z pracownicami MOPS-u w Lubinie i patrolem policji, po rozwierceniu zamka w drzwiach, weszli do mieszkania, oskarżona z obrażeniami ciała znajdowała się w przedpokoju. Interweniujący odnaleźli obie dziewczynki z licznymi obrażeniami ciała leżące w pokoju na kanapie. 13-miesięczna Laura nie żyła, natomiast 12-letnia Emilia została przewieziona w stanie ciężkim karetką pogotowia ratunkowego do lubińskiego szpitala. Dziewczynka zmarła tego samego dnia.

 

Natalia W. przyznała się do popełnienia zarzucanej jej zbrodni i złożyła wyjaśnienia zgodne z ustaleniami śledztwa. Oskarżona nie potrafiła podać powodów, dla których dokonała tego czynu.

 

Była poczytalna

 

W toku postępowania przygotowawczego przeprowadzono obserwację psychiatryczną oskarżonej. Z wydanej przez biegłych lekarzy psychiatrów i psychologa opinii wynika, że była ona poczytalna w czasie popełnienia zarzucanej jej zbrodni. Biegli nie rozpoznali u oskarżonej choroby psychicznej ani innych zakłóceń psychicznych znoszących albo ograniczających w znacznym stopniu dyspozycje poczytalności. Zdaniem biegłych, motywacja czynu Natalii W. nie miała charakteru chorobowego.

 

Za zarzucaną oskarżonej zbrodnię zabójstwa dwóch córek grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie