Katastrofa francuskiego śmigłowca. Nie żyje pilot

Świat
Katastrofa francuskiego śmigłowca. Nie żyje pilot
Wikimedia Commons/TSgt. H.H. Deffner/zdj.ilustracyjne

Jeden francuski żołnierz zginął a jeden został ranny w katastrofie wojskowego śmigłowca w pobliżu Abidżanu - stolicy Wybrzeża Kości Słoniowej. Helikopter rozbił się we wtorek w godzinach wieczornych. Przyczyny wypadku na razie nie są znane - podała AFP.

Do katastrofy śmigłowca typu Gazela doszło koło małej miejscowości Modeste, 10 kilometrów od Abidżanu. Helikopter należał do francuskich sił zbrojnych w Wybrzeżu Kości Słoniowej, które mają dużą bazę w pobliżu lotniska w stolicy kraju.

 

Francuskie siły w WKS liczą ok. 950 żołnierzy i stanowią główną bazę francuską na wybrzeżu Atlantyku w Afryce. Wykorzystywane są głownie do walki z grupami dżihadystów w Sahelu (region obejmujący obszar wzdłuż południowych obrzeży Sahary; rozciąga się od Senegalu po Sudan, przez Somalię, Mauretanię, Mali, Niger, Czad oraz Erytreę).

 

Poprzedni wypadek lotniczy francuskich sił w WKS miał miejsce 14 października 2017 r. Samolot transportowy An-26, wyczarterowany przez armię uderzył w morze w pobliżu lotniska Abidżan. Zginęło wówczas czterech członków załogi - obywateli Mołdawii. Rannych zostało czterech francuskich żołnierzy i dwóch innych Mołdawian.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie