Boa dusiciel odnaleziony. Wąż grasował w Bydgoszczy

Polska
Boa dusiciel odnaleziony. Wąż grasował w Bydgoszczy
WikimediaCommons/Leandro Avelar/CC BY-SA 4.0

Dwumetrowy boa dusiciel, który uciekł prawie dwa tygodnie temu z terrarium w Czyżówku (woj. kujawsko-pomorskie), został w środę odnaleziony. Zauważyła go jedna z mieszkanek Bydgoszczy niedaleko miejsca, z którego uciekł. Wąż żyje.

Dwumetrowy wąż zaginął 29 czerwca. 11-letnia samica boa dusiciela wypełzła z terrarium w jednym z domków jednorodzinnych przy ul. Charzykowskiej.

 

- W środę po południu zwierzę zostało odnalezione żywe przez jedną z mieszkanek Bydgoszczy w pobliżu miejsca ucieczki - powiedział portalowi nowosci.com.pl asp. Piotr Duziak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Zanim na miejsce przyjechały odpowiednie służby, mężczyzna, który jest właścicielem węża, zabrał go do domu.

 

Właściciel zwierzęcia usłyszał zarzut popełnienia wykroczenia. Policja skierowała do sądu wniosek o ukaranie mężczyzny.

 

Pyton w Warszawie wciąż poszukiwany

 

Policja i Animal Rescue Polska od soboty poszukują pytona tygrysiego, którego ponad 5-metrową wylinkę znaleziono nad Wisłą koło Konstancina-Jeziorny. W środę zespół kryzysowy zdecydował, by do poszukiwań wykorzystać dron.

 

Poszukiwania są prowadzone głównie w okolicy miejsca, gdzie w sobotę znaleziono 5-metrową wylinkę pytona. Była ona zawinięta między drzewami. - Była miękka i elastyczna, a to, zdaniem ekspertów, oznacza, że była świeża. Zwierzę musi być w dobrej kondycji zarówno fizycznej, jak i psychicznej, bo wylinka była w całości. Wąż zrzucał ją spokojnie, musiał się dobrze czuć na tym terenie. Możliwe, że przebywał tu już dosyć długo - powiedziała Agnieszka Pindelska-Litkie, Kierownik Biura Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w Starostwie Powiatowym w Piasecznie.

 

nowosci.com.pl, pomorska.pl

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie