Katastrofa samolotu pasażerskiego w RPA. 20 osób rannych. Maszyna uderzyła w budynek opodal lotniska

Świat
Katastrofa samolotu pasażerskiego w RPA. 20 osób rannych. Maszyna uderzyła w budynek opodal lotniska
PAP/EPA/STR
Rozbity samolot to Convair 340 produkcji amerykańskiej, który latał w linii "Martin's Air Charter".

Około 20 osób zostało rannych w katastrofie samolotu czarterowego, do której doszło we wtorek niedaleko lotniska w Tshwane (dawna Pretoria), stolicy Republiki Południowej Afryki. Co najmniej jedna osoba jest w stanie krytycznym.

Na razie nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych - podaje portal BBC News, powołując się na rzecznika lokalnych służb ratunkowych ER24 Russela Meiringa. Jednak eNews Channel Africa poinformował wieczorem, że jedna z osób poszkodowanych zmarła.

 

Cytowany przez agencję Associated Press Meiring powiedział, że wśród poszkodowanych są osoby z lekkimi obrażeniami, ale również ciężko ranni.

 

Na miejsce przyjechały służby ratownicze w tym liczne karetki pogotowia ratunkowego oraz helikoptery pogotowia lotniczego.

 

Na YouTubie pojawiło się nagranie miejsca katastrofy zarejestrowane przez pasażera innego samolotu lecącego w kierunku lotniska Wonderboom w Pretorii.

 

 

 

Na razie nie wiadomo, jakie były przyczyny katastrofy ani ile osób było na pokładzie samolotu. W sprawie wszczęto dochodzenie.

 

Służby ratunkowe zamieściły na swoim Twitterze zdjęcie pokazujące, jak wyjmują ocalałych z płonącego wraku samolotu, który rozbił się na polu. Wcześniej maszyna miała uderzyć w budynki niedaleko Moloko Road w Pretorii.

 

Samolot ma oznaczenie "Martin's Air Charter" - to dawna nazwa holenderskich linii lotniczych Martinair, która została zmieniona w 1966 roku - informuje BBC News.

 

 

 

 

 

 

 

 

PAP

mta/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie