"Rolujemy niczym Neymar". Cały świat żartuje z zachowania brazylijskiego gwiazdora

Świat
"Rolujemy niczym Neymar". Cały świat żartuje z zachowania brazylijskiego gwiazdora
PAP/EPA/ROBERT GHEMENT

26-letni Neymar miał poprowadzić piłkarską reprezentację Brazylii do upragnionego złota mistrzostw świata w Rosji. Jednak zamiast widowiskowych dryblingów i pięknych bramek zawodnik "wsławił się" przesadnym reagowaniem na faule rywali. Talent aktorski Neymara dostrzeżono na całym świecie. Zachowanie piłkarza parodiują kolejne osoby i firmy.

Brazylia zakończyła swój udział na rosyjskim mundialu po porażce w ćwierćfinale z Belgią. Wśród Brazylijczyków najbardziej zawiódł Neymar - typowany na jedną z największych gwiazd turnieju.

 

Napastnik Canarinhos nie udźwignął ciążącej na nim presji i zamiast zapisać się złotymi zgłoskami w historii brazylijskiej piłki, został pośmiewiskiem na całym świecie.

 

Boiskowi rywale Brazylijczyków oraz dziennikarze i kibice wypominają Neymarowi przesadne reakcje na faule na nim.

 

Turlający się po najdrobniejszym kontakcie z przeciwnikiem Neymar stał się hitem internetu i doczekał się wielu zabawnych przeróbek. 

 

 

W mediach społecznościowych dużą popularnością cieszy się "Neymar Challenge", który ma na celu wyśmianie zachowania brazylijskiego gwiazdora. Jedną z prób podjęli dziennikarze meksykańskiej telewizji. 

 

 

Zachowanie Neymara skomentował również polski producent trawników, który przy okazji wymiany murawy na stadionie w Białymstoku zamieścił humorystyczny wpis.

 

 

Turlanie się Neymara po boisku przypadło do gustu również młodym adeptom futbolu, którzy dołączyli nowy "trik" do treningu podstaw piłkarskiego rzemiosła.

 

 

 

 

Zabawę podchwycili również Hiszpanie oraz sympatycy reprezentacji Belgii.

 

 

 

"Zabawa w Neymara" stała się tak popularna na całym świecie, że jeden z klubów piłkarskich w przerwie meczu zorganizował specjalny konkurs w turlaniu się dla swoich kibiców.  

 

 

Potencjał reklamowy wyolbrzymionych reakcji piłkarza, jako pierwsza wykorzystała jedna z sieci restauracji typu fast-food.

 

W opublikowanym spocie widać, jak aktor udający piłkarza, krzycząc z bólu po faulu, zaczyna turlać się po ziemi. Z rozpędu opuszcza stadion i turlając się przemierza miasto. Piłkarz cudownie odzyskuje siły, gdy przekracza próg restauracji.

 

 

polsatnews.pl

dk/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie