Czy zgadzasz się z Jarosławem Kaczyńskim, że opozycja wzywa do buntu? "Tak czy Nie"

Polska
Czy zgadzasz się z Jarosławem Kaczyńskim, że opozycja wzywa do buntu? "Tak czy Nie"
Polsat News

- W Hiszpanii ludzie, którzy wzywali do buntu przeciw demokratycznemu rządowi, siedzą w więzieniach - powiedział Jarosław Kaczyński dla "Sieci". Karol Karski (PiS) stwierdził w programie, że w Polsce niektórzy politycy "niezgodnie z prawem" chcą wpływać na przebieg procesów politycznych. Jan Grabiec (PO) uznał, że "każda władza się kończy, nawet PiS", ostrzegł, że jego członkowie będą rozliczeni.

- Mamy do czynienia w Hiszpanii z sytuacją, gdzie naruszana jest integralność terytorialna państwa, w Polsce nie, ale PO osłabiała integralność - powiedział Karol Karski odnosząc się do słów prezesa PiS.

 

"Niektórzy chcieli działać nielegalnie"

 

- To co jest wspólne, to że niektórzy politycy chcieli, posługując się metodami niezgodnymi z prawem, wpływać na przebieg procesów politycznych - uznał Karski.

 

- Cieszę się, że politycy PiS obserwują przypadek Hiszpanii, tam politycy są rozliczani za łamanie konstytucji, tak będzie w Polsce. Każda władza się kończy, nawet PiS. Ci politycy, którzy łamią dziś konstytucję będą z tego rozliczani - powiedział Jan Grabiec z PO.

 

Tematem drugiej części programu był Marsz Równości pod Jasną Górę. Gośćmi Piotra Witwickiego byli: Robert Winnicki (Ruch Narodowy) oraz Paweł Rabiej (Nowoczesna).

 

Łapać za tęczę i za orła na czarnym tle

 

Polityk Nowoczesnej uznał, że karanie za użycie orła na tle tęczy zapowiadane przez szefa MSWiA nie powinno mieć miejsca.

 

- Jeżeli Brudziński będzie karał za orła na tle tęczy, to powinien ukarać Kaczyńskiego za biało-czerwoną pelerynę (...) i prezydentową (Agatę Dudę-Kornhauser - red.) za orła na czarnym tle - powiedział Rabiej.

 

- Jeśli ktoś w tęczową flagę wpisuje polskie godło to znieważa. To przedsmak tego, co będzie jeśli środowiska LGBT zyskają większy rezonans w kraju, będzie dochodziło do profanacji, dlatego trzeba stawiać im opór - powiedział z kolei Winnicki.

 

 

polsatnews.pl

zdr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie