40 miejsc w Polsce przeszukanych w ramach śledztwa związanego z mafią paliwową

Polska
40 miejsc w Polsce przeszukanych w ramach śledztwa związanego z mafią paliwową
CBA

- Ponad 40 miejsc w kraju przeszukało w poniedziałek 180 funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Urzędów Celno-Skarbowych i Inspekcji Transportu Drogowego - powiedział rzecznik Prokuratury Regionalnej w Gdańsku Maciej Załęski.

Wspólna akcja służb dotyczyła śledztwa związanego z mafią paliwową. Przeszukano siedziby kilkunastu firm zajmujących się obrotem biopaliwami i komponentami biopaliw, podejrzewanych o udział w działaniach przestępczych - m.in. wyłudzeniach podatków - podał rzecznik gdańskiej prokuratury.

 

- Przeszukania obyły się na polecenie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, a ich celem było zabezpieczenie dokumentów i różnego rodzaju przedmiotów związanych z obrotem biopaliwami i komponentami do tych paliw - powiedział rzecznik.

 

Nadużycia podatkowe

 

Wyjaśnił, że podjęte w poniedziałek przez CBA, Urząd Celno-Skarbowy i Inspekcję Transportu Drogowego działania wynikają ze śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Regionalną w Gdańsku. - To wielowątkowe i transgraniczne śledztwo szczecińskiej delegatury CBA, które dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej działającej od listopada 2015 roku do marca 2017 r. w całym kraju - mówił prok. Załęski.

 

Według śledczych z CBA grupa miała dopuścić się nadużyć w podatku VAT, akcyzowym i opłacie paliwowej. - Działania te miały według naszych wyliczeń narazić Skarb Państwa na straty w łącznej wysokości ponad 70 mln zł - podał rzecznik.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie