Warszawa: 14 osób w szpitalu po wycieku substancji w terminalu cargo

Polska
Warszawa: 14 osób w szpitalu po wycieku substancji w terminalu cargo
Google Maps

14 poszkodowanych trafiło do szpitala po wycieku substancji chemicznej, do którego doszło w niedzielę rano w terminalu cargo w Warszawie - poinformował zespół prasowy stołecznej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Do wycieku doszło przed godz. 7 w terminalu cargo przy ul. Wirażowej w Warszawie. Na miejsce przyjechało 11 zastępów straży pożarnej, a także grupa chemiczna, która ma zbadać, co to za substancja i skąd pochodzi.

 

Rzecznik Lotniska Chopina zapewnił, że po wycieku natychmiast wezwano służby. - Szybko też zlokalizowano i zneutralizowano rozszczelnioną beczkę, z której nastąpił wyciek - podkreślił.

 

Dodał, że ze względów bezpieczeństwa z terminala ewakuowano część pracowników, a czternastu z nich profilaktycznie odwieziono do szpitala na obserwację.

 

- Wyciek w żadnym momencie nie spowodował zagrożenia dla pasażerów lotniska ani nie wpłynął na możliwości operacyjne portu lotniczego - poinformował Wojciechowski. Zapewnił, że sytuacja jest pod pełną kontrolą służb ratowniczych.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie