Szukały go 32 prokuratury. "Sprzedawał" wędki w sieci. Został "złowiony" w Bydgoszczy

Polska
Szukały go 32 prokuratury. "Sprzedawał" wędki w sieci. Został "złowiony" w Bydgoszczy
KWP Radom

43-letni podejrzany o szereg oszustw na terenie całej Polski został zatrzymany przez radomskich policjantów z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób. Mężczyzna miał wyłudzać pieniądze wykorzystując internetowe portale ogłoszeniowe, na których oferował różne przedmioty. Brał pieniądze, ale nigdy nie dostarczał towaru kupującym.

43-latek z Radomia od pewnego czasu wystawiał do sprzedaży m.in. sprzęt wędkarski, lunety i wzmacniacze, wykorzystując internetowe portale ogłoszeniowe.

 

Wystawiał "wirtualny" towar


Kwoty, jakich żądał za przedmioty, wahały się od 500 zł do 6 tys. zł. Osoby pokrzywdzone wpłacały pieniądze, a przedmioty okazywały się "wirtualne".

 

Mężczyzna próbował zmylić "poszukiwaczy" zmieniając co kilka dni miejsce pobytu. Najczęściej wybierał hotele obok spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, skąd rano wypłacał pieniądze przelane na jego konto przez osoby pokrzywdzone.

 

Radomianin na wyjeździe


Policjanci z Radomia ustali, że mężczyzna przebywa w Bydgoszczy. Nie krył zaskoczenia, gdy na jego rękach zatrzasnęły się policyjne kajdanki.


43-latek trafił do aresztu, a jego sprawą będą zajmowały się prokuratury, które prowadzą postępowania w sprawie oszustw, których się dopuścił.

 

polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie