Balon z twarzą Trumpa nad Londynem. Tak Brytyjczycy powitają prezydenta USA

Świat
Balon z twarzą Trumpa nad Londynem. Tak Brytyjczycy powitają prezydenta USA
crowdfunder.co.uk

Ogromny, 6-metrowy balon nazwany "Trump baby" będzie unosił się nad gmachem brytyjskiego parlamentu podczas wizyty amerykańskiego prezydenta. Decyzję w tej sprawie zatwierdził burmistrz Londynu po tym, jak tysiące osób podpisało w tej sprawie petycję, a kampania crowdfundingowa zgromadziła ponad 16 tys. funtów.

Balon pojawi się nad Londynem w piątek 13 lipca w godzinach 9:30-11:30 czasu lokalnego. W tym samym czasie w mieście będzie prezydent USA Donald Trump, a ulicami centrum miasta przejdzie marsz "Stop Trump".

 

Rzecznik burmistrza Londynu Sadiqa Khana powiedział, że londyński włodarz popiera prawo do pokojowych protestów i rozumie, że "może on przybrać wiele różnych postaci".

 

 

Nie więcej niż 30 metrów nad ziemią

 

Organizatorzy akcji przekazali, że początkowo burmistrz nie był skłonny do wydania zgody na wzniesienie balonu z podobizną Trumpa. Przekonać go miało ogromne poparcie tego pomysłu wśród londyńczyków. Pod petycją do Khana podpisało się ponad 10 tys. osób. 

 

Balon będzie przywiązany do ziemi na terenie Parliament Square i nie będzie mógł się wznosić na wysokość większą niż 30 metrów.

 

 

Sky News

zdr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie