Polkowice: wstrząs w kopalni KGHM. Sześciu górników rannych

Polska
Polkowice: wstrząs w kopalni KGHM. Sześciu górników rannych
Polsat News

Silny wstrząs w okolicach kopalni Rudna Północna pod Polkowicami (woj. dolnośląskie). We wtorek wieczorem wskutek tąpnięcia rannych zostało sześciu górników. Ratownictwo Powiatu Polkowickiego poinformowało, że jeden z pracowników został przetransportowany helikopterem do szpitala, a trzech kolejnych wymagało pilnej pomocy. Pozostali mieli mniejsze obrażenia.

Do wstrząsu doszło we wtorek o godz. 21:38. Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne podało, że wstrząs miał siłę 4,3 w skali Richtera, epicentrum leżało na głębokości 10 kilometrów.

 

Tąpnięcie odczuwalne było na terenie Polkowic.

 

W akcji ratunkowej brały udział zespoły ratownictwa medycznego i ratownictwa górniczo-hutniczego.

 

40 minut po północy w środę helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował górnika z urazem wielonarządowym do szpitala w Legnicy. - W rejonie zagrożenia było 10 górników, sami wydostali się na powierzchnię, gdzie zostali opatrzeni. Siedmiu z nich odniosło niegroźnie obrażenia, z czego jeden nadal przebywa w szpitalu - powiedział Jarosław Twardowski, dyrektor Departamentu Komunikacji KGHM Polska Miedź. 

 

Kopalnia Rudna należy do KGHM, składa się z trzech rejonów wydobywczych: głównego, północnego i zachodniego. Jest największą kopalnią rudy miedzi w Europie. W listopadzie 2016 roku po wstrząsie w kopalni Rudna zginęło 8 górników.

 

Polsat News, PAP

jm/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie