Policja zweryfikuje "zasadność posiadania broni" przez Wałęsę

Polska

"W związku z wpisem byłego Prezydenta RP Pana Lecha Wałęsy, w odpowiedzi na liczne zapytania informujemy, że pomorska policja zobowiązana jest w takim przypadku zweryfikować zasadność posiadania broni" - poinformowała na Twitterze polska policja. Były prezydent na Facebooku napisał, że "ma broń i pozwolenie do ochrony osobistej". Do sprawy odniósł się także szef MSWiA Joachim Brudziński.

"Jeśli władze podniosą rękę na Sąd Najwyższy, pojadę do Warszawy. A jeśli policja stanie mi na drodze, będę się bronił" - napisał w niedzielę były prezydent Lech Wałęsa w mediach społecznościowych.


Poinformował, że ma broń i "pozwolenie do obrony osobistej". Były prezydent usunął wpis.

 

- Prezydent Lech Wałęsa posiada pozwolenie na broń, ale w związku z wpisami w internecie, które mogą mieć cechy gróźb karalnych użycia tej broni, jesteśmy - jak zawsze w takich przypadkach - zobowiązani do zweryfikowania, czy istnieją przesłanki do posiadania broni - powiedział rzecznik prasowy KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

 

 

"Nie tylko zweryfikować, ale przede wszystkim cofnąć decyzję o zezwoleniu na broń. Ktoś, kto grozi i deklaruje użycie broni jest albo niezborny emocjonalnie, albo groźnym psychopatą. Nawet jeżeli jest laureatem POKOJOWEJ Nagrody Nobla" - napisał na Twitterze minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

 

 

polsatnews.pl, PAP

 

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie