Odnaleziono młodych piłkarzy zagubionych w tajlandzkiej jaskini. Wszyscy przeżyli

Świat

Dwunastu chłopców z drużyny piłkarskiej i ich trener zostali znalezieni w jaskini w Tajlandii - poinformował gubernator regionu Narongsak Osottanakorn. W głąb jaskini udali się lekarze, którzy ustalą, w jakim stanie są dzieci i trener. - Następnie opracowany zostanie plan ich wydostania - powiedział gubernator. Nastolatkowie i 25-letni trener zaginęli dziewięć dni temu.

Specjalne siły tajlandzkiej marynarki wojennej odnalazły 13 osób, które schroniły się przed wodą na łasze w jednej z komór w jaskiniach Tham Luang w Chiang Rai.

 

Zaginionych szukało ponad tysiąc osób

 

Gubernator tłumaczył, że odnalezienie zaginionych trwało tak długo, bo poszukiwania utrudniał muł i rosnący poziom wody w jaskiniach.


Akcja ratunkowa potrwa, dopóki odnalezieni nie wydostaną się bezpiecznie z jaskini i nie zostaną przewiezieni do szpitali. W głąb jaskini udali się lekarze, którzy ustalą, w jakim stanie są dzieci i trener, a następnie opracowany zostanie plan ich wydostania - powiedział gubernator.

 

W akcji ratunkowej uczestniczyło ponad tysiąc osób, w tym brytyjscy nurkowie, amerykańscy żołnierze oraz eksperci z kilku innych krajów

 

Weszli do jaskini w sobotę 23 czerwca

 

Dzieci w wieku 11-16 lat i ich 25-letni trener zaginęli w sobotę po południu po wejściu do jaskini Tham Luang Nang Non w prowincji Chiang Rai w północnej części kraju. Kompleks jaskiń ciągnie się tam przez kilka kilometrów, przejścia są wąskie, a w porze dżdżystej często zalewa je woda.

 

BBC News, PAP, polsatnews.pl

jm/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie