Przyszedł do szkoły w krótkich spodniach. Trafił na cały dzień do izolatki

Świat
Przyszedł do szkoły w krótkich spodniach. Trafił na cały dzień do izolatki
Wiki Commons/Grempletonian/CC BY-SA 4.0
Zdjęcie ilustracyjne

15-letni Lloyd Simcox musiał cały dzień uczyć się w osobnym pomieszczeniu. Sankcja spotkała go za przyjście do szkoły w krótkich spodniach. Dyrektor i nauczyciele z Westwood College w Leek uznali, że chłopiec złamał przyjęty regulamin, który zabrania ubierania się w ten sposób. Mama nastolatka oskarżyła szkołę o trzymanie się "irracjonalnych zasad".

- Dziewczynkom pozwala się chodzić w spódnicach, ale chłopcy nie mogą nosić szortów, nawet gdy temperatura na zewnątrz wynosi ponad 30 stopni Celsjusza - powiedziała matka chłopca Natalie Baldwin w rozmowie z brytyjskimi mediami.

 

Cały dzień w odosobnieniu

 

Matka pozwoliła synowi iść do szkoły w szortach 26 czerwca, gdy temperatura na zewnątrz wynosiła 33 stopnie Celsjusza. Nauczyciele widząc nastolatka, który nie dostosował się do polityki szkoły, kazali mu spędzić godziny lekcyjne w osobnej sali.

 

Chłopiec był przez cały dzień odseparowany od reszty uczniów, a podczas zajęć zezwolono mu tylko na jedną 10-minutową przerwę.

 

- Mój syn idzie do szkoły około 5 km. Gdy w taki upał zakłada długie spodnie, wraca do domu cały mokry od potu - dodała matka chłopca. Według niej, strój Lloyda nie łamał regulaminu szkoły - spodnie zakrywały kolana i nie miały na sobie żadnego logotypu. Co więcej, chłopiec był ubrany w koszulkę polo i czarne buty, które są zgodne z wytycznymi przyjętymi w placówce.

 

"Standardowa procedura"

 

- Pojawił się w szkole w nieodpowiednim stroju - przekonywał jednak dziennikarzy dyrektor szkoły Richard Hey. Potwierdził, że chłopiec trafił do izolatki i zaznaczył, że jest to "standardowa procedura" w takich sytuacjach.

 

Podczas upałów niektóre szkoły w Wielkiej Brytanii pozwalają uczniom na niewielkie odstępstwa od przyjętych zasad. Nauczyciele radzą wtedy, aby zostawić w domu marynarki. Przypominają także, że uczniowie powinni być wyposażeni w butelki z wodą, kremy przeciwsłoneczne i nakrycia głowy.

 

"Stoke Sentinel"

bas/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie