PFN: zawarliśmy ugodę z Fundacją Navigare. Kusznierewicz: to dla mnie duże zaskoczenie

Polska

Polska Fundacja Narodowa i Fundacja Navigare porozumiały się ws. sporu dot. regat oceanicznych z Mateuszem Kusznierewiczem - poinformowało biuro prasowe PFN. "Strony wyrażają ubolewanie, iż do zakończenia współpracy doszło w efekcie zdarzeń i faktów niezwiązanych bezpośrednio z realizacją Projektu" - głosi komunikat PFN. Kusznierewicz przyznał, że o "rzekomej ugodzie" dowiedział się z mediów.

PFN w oświadczeniu zaznacza, że z tytułu realizacji projektu Polska100 Kusznierewiczowi nie przysługuje żadne wynagrodzenie. Strony wyraziły rówież zgodę na opublikowanie dokumentów związanych z korektami faktur oraz zajęciem egzekucyjnym komornika.

 

"W związku z powyższym budżet Projektu został należycie skorygowany i zabezpieczony" - głosi komunikat Polskiej Fundacji Narodowej.

 

 

Dodano, że: "strony zgadzają się, że dla dobra projektu sportowego, polegającego na udziale w regatach oceanicznych, jak też wizerunku Polski i dalszych działań oraz projektów realizowanych przez Polską Fundację Narodową – zakończenie współpracy jest rozwiązaniem najlepszym".

 

 

 

Kusznierewicz zaskoczony

 

Reporter Polsat News Klaudiusz Slezak poprosił Kusznierewicza o komentarz do informacji podanej przez Polską Fundację Narodową. Żeglarz poinformował, że jest "w trakcie rejsu", a o "rzekomej ugodzie" dowiedział się z mediów. "Jest to dla mnie niestety bardzo duże zaskoczenie" - dodał.    

 

 

PFN ma prawa do programu Polska100

 

W ramach akcji Polska100, biało-czerwony jacht miał pływać po świecie przez 3 lata i startować w prestiżowych regatach. Zgodnie z umową Navigare miała dostawać 3 mln zł rocznie i z tego finansować załogę i rejsy. 

 

PFN jednak zerwała współpracę. W efekcie Navigare złożyła wniosek do sądu o ogłoszenie upadłości oraz pozew o zapłatę 400 tysięcy złotych.

 

Z nieoficjalnych informacji RMF FM wynika, że teraz tylko Polska Fundacja Narodowa ma prawa do programu Polska100, dysponuje specjalnie przygotowanym jachtem i wciąż będzie mogła zorganizować rejs. Ponadto, według informacji radia, Polska Fundacja Narodowa spłaciła większość zobowiązań, a Navigare zrezygnował z części roszczeń.

 

Navigare ma wycofać z sądu wniosek o upadłość fundacji oraz pozew wobec Polskiej Fundacji Narodowej.

 

Poniżej pełne oświadczenie Polskiej Fundacji Narodowej 

 

 

polsatnews.pl, Polsat News, RMF FM

 

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie