Prezydenci Polski i Izraela podkreślili, że chcą budować silne relacje obu państw

Polska
Prezydenci Polski i Izraela podkreślili, że chcą budować silne relacje obu państw
PAP/Radek Pietruszka

Prezydenci Polski Andrzej Duda i Izraela Reuwen Riwlin odbyli w czwartek rozmowę telefoniczną. Podkreślili, że chcą budować silne relacje polsko-izraelskie w duchu deklaracji ogłoszonej w środę przez premierów obu państw.

"28 czerwca, z inicjatywy strony izraelskiej, miała miejsce rozmowa telefoniczna między prezydentami Polski i Izraela" - poinformowała Kancelaria Prezydenta w komunikacie zamieszczonym na swej stronie internetowej.

 

Jak poinformowano, prezydent Izraela podziękował prezydentowi Dudzie "za jego rolę i przywództwo w budowaniu przyjaznych stosunków polsko-izraelskich, czego wyrazem był m.in. niedawny udział obu prezydentów w Marszu Żywych".

 

"Obaj przywódcy podkreślili również, że chcą budować silne relacje polsko-izraelskie w duchu wczorajszej deklaracji" - poinformowała prezydencka kancelaria.

 

Premier Mateusz Morawiecki w Warszawie i Benjamin Netanjahu w Tel Awiwie ogłosili w środę wspólną, sześciopunktową, deklarację.

Ponadto - jak poinformowała w czwartek prezydencka kancelaria - Reuven Riwlin zaprosił prezydenta Dudę do złożenia oficjalnej wizyty w Izraelu.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie