Karambol i pożar na S7. Jedna osoba nie żyje, pięć jest rannych

Polska

Do wypadku z udziałem pięciu pojazdów w tym dwóch ciężarówek doszło tuż po godz. 8 w pobliżu miejscowości Waplewo. Jedna osoba zginęła. Droga S7 Gdańsk-Warszawa była do południa całkowicie zablokowana jest. Po południu ruch w kierunku Gdańska odbywał się już płynnie. Przed godz. 18 odblokowano jezdnię w kierunku Warszawy.

- Do zdarzenia doszło po godz. 8. Udział w zdarzeniu brały trzy dostawcze busy i dwa samochody ciężarowe - powiedział Polsat News Rafał Prekopczyk z olsztyńskiej policji. W karambolu udział brały również trzy auta osobowe.

 

Ciężarówka najechała na busa

 

Według wstępnych ustaleń na pasie do włączenia się do ruchu przy stacji kontroli pojazdów stały trzy busy. - W ostatni prawdopodobnie wjechała ciężarówka. W nią z kolei uderzyło ostatnie piąte auto - poinformował Prekopczyk.

 

Dwa samochody stanęły w płomieniach. Na miejsce wezwano straż pożarną, która zdążyła opanować sytuację.

 

W wyniku zdarzenia zginął ok. 50-letni kierowca jednego z busów. Pięć osób zostało rannych, w tym jedna ciężko - mężczyzna musiał mieć amputowaną nogę. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał poszkodowanych do szpitala.

 

Na miejscu jest prokurator i grupa dochodzeniowa śledcza, która będzie ustalać przyczyny i okoliczności wypadku.

 

"Próbowali jechać pod prąd"

 

Po zdarzeniu występowały bardzo duże utrudnienia w ruchu. Siódemka była całkowicie zablokowana w obu kierunkach.

 

- Otrzymaliśmy informacje o tym, że kierowcy słysząc o wypadku zawracają i próbują jechać pod prąd - dodał Prekopczyk. Zgłoszenia weryfikują policjanci.

 

Policjanci na miejscu kierowali ruchem zarówno od strony Gdańska, jak i Warszawy. Objazd dla wszystkich pojazdów odbywał się drogą serwisową: Węzeł Waplewo - Węzeł Grunwald.

 

Ruch samochodów dojeżdżających siódemką do miejsca karambolu był spowolniony. Po południu ruch w kierunku Gdańska odbywał się już płynnie, ale samochody wciąż korzystają z wyznaczonych objazdów, gdyż z jezdni sprzątane są pozostałości po rozbitych samochodach.

 

Przed godz. 18 odblokowano jezdnię w kierunku Warszawy.

 

Zobacz materiał "Wydarzeń":

 

 

PAP, Polsat News

mta/ml/bas/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie