Nie żyje ojciec Michaela Jacksona. Miał 89 lat

Świat
Nie żyje ojciec Michaela Jacksona. Miał 89 lat
PAP/EPA/JOSHUA GATES WEISBERG

Joe Jackson, ojciec Michaela oraz Janet Jackson, twórca "The Jackson's Five" zmarł w wieku 89 lat - podaje BBC. Jackson, który mieszkał w Las Vegas, zmarł w środę rano w szpitalu na raka trzustki. Wcześniej przeszedł udar i atak serca. Kilkanaście miesięcy temu uległ także wypadkowi samochodowemu.

W ostatnich dniach życia Joe Jackson przebywał w szpitalu w stanie agonalnym. Śmierć Jacksona seniora potwierdził na Twitterze jego wnuk Taj Jackson.

 

Światowe media przypominają trudne relacje łączące Joe Jacksona z jego dziećmi. Michael, najbardziej znany spośród tej muzycznej rodziny, twierdził, że jako dziecko był ofiarą fizycznej i psychicznej przemocy ze strony ojca. Ale przyznawał też, że gdyby nie surowa dyscyplina narzucona mu przez ojca nie odniósłby takiego światowego  sukcesu.

 

24 czerwca na oficjalnym profilu Joe Jacksona na Twitterze opublikowano jego zdjęcie, na którym patrzy na zachód słońca. "Więcej zachodów słońca już widziałem niż dane mi będzie jeszcze zobaczyć. Przychodzi czas, gdy słońce wschodzi i czy to się komuś podoba czy nie, przychodzi też czas gdy słońce zachodzi" - te słowa fani odczytali jako jasną sugestię, że Joe żegna się ze światem.

 

BBC

dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze